Jakub Forgács Futbal

Mužstvo MFK Dukla Banská Bystrica vycestovalo na prípravný zápas do Alekšiniec, kde si sily zmeralo s Nitrou. Na rozpálenom ihrisku sa zrodila remíza.

Ilustračný obrázok k článku Bystrica v príprave potešila výkonom. S fortunaligistom hrala vyrovnanú partiu, FOTO
52

Bystričania ohrozili nitriansku bránku už v 10. minúte, ale skóre sa nemenilo. Napriek viacerým šanciam na oboch stranách sa diváci dočkali gólu až po zmene strán. V druhom polčase už na trávnik nastúpila nová desiatka nitrianskeho mužstva. Pokus Chobota v 60. minúte zmarila obrana hostí.

„V 64.minúte sa opäť predviedol Šípoš bravúrnym zákrokom, keď Polievka vypálil asi z 12tich metrov. V 73.minúte sa prvýkrát menilo skóre stretnutia, keď sa Malík presadil z malého vápna. 0:1.“ opisuje web FC Nitra.

Domáci však rýchlo odpovedali. „V 74. minúte poslal Vrábel dobrú kolmú prihrávku Gatarićovi, ktorý sám proti brankárovi nezaváhal. 1:1 Krásna akcia po osi Gatarić, Chari, Kuník znamenala vedúci gól, keď centrovanú loptu sklepol Chobot na Tancíka a zavesil do prázdnej brány 2:1,“ dodáva FC Nitra. Vedenie si Nitra neudržala, tesne pred koncom riadnej hracej doby sa hosťom podarilo vyrovnať skóre gólom Malíka na 2:2.

FC Nitra – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:0)

• FC Nitra: 1.polčas – Šípoš – Šurnovský, Farkaš ©, Kóša, Fabiš, Bilovský, Machovec, Dojčinovič, Štefanec, Remeň, Fábry 2.polčas – Šípoš – Kunik, Dubeň, Niba, Tancík, Charizopulos, Pajer, Chovanec, Vrábel, Chobot, Gatarić
  • MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Vaščák, Starší, Lakšík ©, Kupčík, Polievka, Beseda, Migaľa, Vajda, Savić, Willwéber
  • Rozhodovali: Hybský – Banyi, Šimka
  • Góly: Gatarić (79.), Tancík (82.) – Malík (73., 90.)

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu!

FC Nitra - MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:0)