Rastislav Búgel Basketbal

V 26.kole Eurovia SBL cestovali basketbalisti Banskej Bystrice pod Zobor. Diváci si v Nitre vychutnali poriadne napínavý zápas.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalová dráma až do samého záveru: Tesná výhra Banskej Bystrice pod Zoborom

V prvej štvrtine stretnutia videlo približne 300 priaznivcov basketbalu zápas plný nepresností. To vyústilo v pomerne jednoznačné vedenie hosťujúcej Banskej Bystrice (8:17). V druhej desaťminútovke už zabrali aj domáci basketbalisti a postupne sa im podarilo stratu stiahnuť (24:28).

Rozhodená Nitra sa však naplno zmobilizovala až začiatkom druhého polčasu. Postupne stav vyrovnala a trénerovi Banskej Bystrice tak narobila poriadne vrásky. O všetkom sa napokon rozhodlo až v posledných minútach napínavého zápasu. Nitra sa dostala do vedenia, no hostia zásluhou Žiaka a Molivu otočili.

MBK SPU Nitra – ŠKP Banská Bystrica 70:76 (8:17, 16:21, 24:22, 22:16)