Jakub Forgács Rôzne Správy

Baranom prišli poďakovať tisíce ľudí. Námestím znelo: My sme majstri, no a čo! VIDEO a FOTO

Bystričania privítali zlatých baranov ako sa patrí. Majstrovský hetrik vytiahol na Námestie SNP tisíce ľudí a my sme boli pri tom.

Bystrickí hokejisti premenili sen na skutočnosť. V piatom finálovom zápolení na domácom ľade porazili Nitru 6:2, sériu tak ovládli 4:1 na zápasy a zaknihovali zlatý hetrik. Osláviť tretí titul v rade však nestačí iba na ľade. Baranom sa za výkony počas celej sezóny prišli vo štvrtok podvečer poďakovať tisíce Bystričanov na Námestie SNP.

V OBRAZOCH: Takto vyzerali oslavy zlatého hetriku na bystrickom námestí
46

Námestie sa ľuďmi s bystrickými šálmi či dresmi zapĺňalo už pred 16:00, kedy bol ohlásený oficiálny začiatok programu. Na pódiu ešte pred príchodom baranov vystúpila známa bystrická kapela Rock Reunion, ktorá na oslavy naladila prítomných. Počas ich skladieb na námestie dorazil aj hokejový fanklub so zástavami a dymovnicami, na čele s maskotom Baranom.

Až krátko po 16:45 sa na autobuse bez strechy ukázali „zlatí“ hokejisti. Na námestie prišli z Dolnej ulice za tónov piesne „We are the champions“. So sebou niesli aj víťaznú trofej, Dzurillov pohár. Spolu s nimi prišlo aj vedenie klubu, tréneri a ďalší ľudia spätí s HC ’05 iClinic Banská Bystrica.

Keď už boli všetci „majstri“ na pódiu, zaznela slovenská hymna v podaní Chlapov zo Šumiaca, ktorú s nimi spieval aj primátor Ján Nosko. Barani obdržali pamätnú zlatú plaketu s tromi pukmi a nechýbali ani šampanské. Primátor následne v príhovore poďakoval hokejistom a dodal, že dúfa, že o rok svoj úspech zopakujú. Slova sa potom ujali aj viacerí hráči, ktorí zožali potlesk a skandovanie.

Počas osláv námestím niekoľkokrát znelo: „všetci spievame, Iskra majstrom je!“, či „my sme majstri, no a čo!“. Na záver programu bola pripravená autogramiáda bystrických hokejistov, ktorú si fanúšikovia všetkých vekových kategórií nechceli nechať ujsť.

Pozrite si video a v priloženej fotogalérii aj zábery z majstrovských osláv na bystrickom námestí!