Barani v Zámkoch iba s bodom. Hoci viedli, súperovi sa podaril dokonalý obrat

Bystrickým hokejistom sa po reprezentačnej prestávke nedarilo. Z Nových Zámkov sa vrátili bez bodu.

Ilustračný obrázok k článku Barani v Zámkoch iba s bodom. Hoci viedli, súperovi sa podaril dokonalý obrat
14

Domáci získali už v 22. sekunde duelu výhodu presilovej hry, no nijak vážnejšîe súperovho brankára neohrozili. Na druhej strane našiel Faille pekne Bartánusa, ale ten faulovaný neuspel. V 13. minúte sa ako prví presadili Bystričania. Higgs prekorčuľoval naprieč celým klziskom, z rohu našiel presne Asselina a ten bez prípravy z pravého kruhu prepálil Košarišťana. Z rovnakej pozície vyskúšal šťastie Bartánus, no domáci brankár bol tentoraz pozorný. Do tretice to hosťom opäť z rovnakého miesta vyšlo, keď ich Higgs v oslabení švihom poslal do dvojgólového vedenia.

V úvode druhého dejstva mohli domáci znížiť, keď Nejezchleb poslal puk z ľavej strany pred bránku, no Jakúbek bol v poslednej chvíli faulovaný. Už po pár sekundách Novozámčania presilovku zužitkovali. Kudla našîel spoza bránky Urbana, ktorý číhal pred Williamsom a domáci útočník zblízka skóroval. Bystričania mohli takmer okamžite kontrovať, ale Košarišťan bol proti Šťastnému úspešný. Blízko k vyrovnaniu bol Bajtek, ktorého v oslabení pekne našiel Urban, ale stav duelu sa nemenil. V 37. minúte sa na ľade začalo po zákroku Zbořila na hosťujúceho brankára riadne iskriť, do strkanice v rohu klziska sa zapojilo viacero hráčov, pästný súboj však neprišiel. Výsledkom boli štyri dvojminútové tresty za hrubosť.

Domáci sa dočkali vyrovnania v tretej tretine. Štrauch v presilovke preniesol hru na Bajteka, ten priťukol puk Kudlovi, ktorý bekhendom poslal puk do bystrickej siete. Hostia mohli ísť opäť do vedenia, no Češík nedokázal trafiť poodkrytú domácu sieť. Diváci sa dočkali aj pästnej výmeny, keď si niekoľko úderov vymenili domáci Jakúbek s Bystričanom Millerom.

Zápas dospel do predĺženia. V ňom dostali domáci príležitosť hrať presilovú hru, v ktorej mohli udrieť vďaka Štrauchovmu pohotovému zakončeniu, Williams bol však proti. Novozámčanom sa podarilo dokonať obrat. Štrauch si sťahovačkou posunul puk medzi nohami a efektne bekhendom poslal puk za Williamsov chrbát.

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Druhá a tretia tretina dala zabudnúť na prvú tretinu. Kontaktným gólom sme sa dostali do hry, zlepšili sme pohyb aj hru do tela. Utvorili sme si veľa šancí a takto nejako si predstavujem boj o ligové body, nasadenie a chcenie. Tešíme sa z víťazstva, aj keď len za dva body. Za tie dve tretiny sme si to zaslúžili.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Pri hre 5 na 5 sme nestrieľali príliš dobre. Nové Zámky majú najlepšie oslabenia v lige, o čom sme sa presvedčili. Naše presilovky boli zlé, naopak, súper zahral oslabenia výborne. Potom nám dal súper vo svojej presilovke dva góly. Špeciálne formácie rozhodli tento zápas.“

MHC Mikron Nové Zámky – HC 05 Banská Bystrica 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)

• Góly: 23. Urban (Kudla, Štrauch), 49. Kudla (Bajtek, Štrauch), 64. Štrauch (Kudla, Košarišťan) – 13. Asselin (Higgs, Marshall), 16. Higgs (Selleck)
  • Rozhodovali: Baluška, D. Konc st. – Výleta, J. Tvrdoň
  • Vylúčení: 11:12 na 2 min, navyše: Jakúbek 10 minút za bitku – Miller DKZ za bitku
  • Presilovky: 2:0
  • Oslabenia: 0:1
  • 1912 divákov
  • Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Henderson, Ordzovenský, Novák, Hatala – Bajtek, Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, Jurík – Slávik, Jakúbek, Nejezchleb – Ondrušek, Fábry, Buc
  • Banská Bystrica: Williams – Marshall, Miller, Sloboda, Mihalik, Kubka, Ďatelinka, Biro – Asselin, Higgs, Selleck – Bartánus, Faille, Török – Kabáč, Češík, Gabor – Varga, Šťastný, Lichanec

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu!

MHC Mikron Nové Zámky – HC 05 Banská Bystrica 3:2 pp