Barani v Nitre otvorili skóre: Na viac gólov sa však nezmohli, FOTO

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v 49. kole Tipos extraligy nad HC' 05 Banská Bystrica 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Barani v Nitre otvorili skóre: Na viac gólov sa však nezmohli, FOTO
53
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Duel sa začal fyzickým hokejom a mužstvá si v súbojoch nič nedarovali. Aj dôsledkom toho bolo väčších šancí minimum. Zakončeniam domáceho Žitného a hosťujúceho Kabáča chýbala razancia, a tak prvá tretina skončila bez gólov.

Ako prví išli do vedenia Bystričania zásluhou Krišku, ktorý nekrytý prekonal O’Connora strelou pomedzi nohy. Aj prostredná časť napokon skončila nerozhodne. Osem sekúnd pred koncom vystrelil od modrej čiary Nemec a puk sa odrazil od zadného mantinelu rovno pred Hrnku – 1:1.

Vrátiť vedenie mohli “baranom” Faško-Rudáš aj Ihnačák, ale stroskotali na O’Connorovi. Na opačnej strane sa v 50. minúte obtočil na vrchu kruhov domáci kanonier Tvrdoň, ale jeho strela iba obtrela pravú žŕdku Gajanovej brány. V 54. minúte sa už skóre menilo a do vedenia išla Nitra. Strelu Mezeia pred bránou tečoval Holešinský – 2:1. Nitru podržal tri minúty pred koncom brankár O’Connor, ktorý vychytal Melchera a definitívu výsledku dal gólom do prázdnej brány Kollár – 3:1. Nitra tak pretrhla vo vzájomnom meraní síl tridsaťzápasovú šnúru Banskej Bystrice bez prehry v riadnom hracom čase.

HK Nitra – HC’05 Banská Bystrica 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

• Góly: 40. Hrnka (Nemec), 54. Holešinský (Mezei, Slovák), 59. Kollár (Drábek, Mezei) – 25. Kriška (Mlynarovič, D’Aoust)
  • Rozhodovali: Goga, Tvrdoň – Synek, Jedlička
  • Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Cardwell (B. Bystrica) 10 min za vrazenie na mantinel
  • Presilovky: 1:1
  • Oslabenia: 0:0
  • bez divákov
  • Nitra: O’Connor – Mezei, Bodák, Švarný, Š. Nemec, Ege, Vitáloš, Pupák, Hřebíček – Tvrdoň, Slovák, Holešinský – Finlay, Hrnka, Žitný – Bajtek, Kollár, Drábek – Múčka, Šiška, Fominych
  • Banská Bystrica: Gajan – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Jago, Bdžoch – Lamper, Ihnačák, Faško-Rudáš – Melcher, Mlynarovič, Vašaš – M. Sloboda, Sojka, Kriška – Kabáč, Tamáši, Výhonský – D’Aoust

Hlasy po zápase

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Sme radi, že sa v tomto zápase nikto nezranil. Pre nás bola viac-menej daná piata pozícia v tabuľke. Séria so Slovanom bude zaujímavá.”

Jozef Budaj, asistent trénera Banskej Bystrice: „Vedeli sme už pred zápasom, že hráme s výborným súperom. Po posledných výhrach s Nitrou sme vedeli, že sa nám budú chcieť revanšovať. Bol to vyrovnaný zápas až do úplného konca. Dá sa povedať, že sme v tretej tretine boli lepším mužstvom, ale vyhráva ten tím, ktorý strelí viac gólov. Touto cestou gratulujem Nitre k víťazstvu.”

Zábery zo zápasu nájdete v priloženej fotogalérii!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.