Barani v Nitre nesklamali. Corgoňom nastrieľali päťku, FOTO

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v piatkovom zápase 46. kola Tipsport Ligy v Nitre 5:2.

Ilustračný obrázok k článku Barani v Nitre nesklamali. Corgoňom nastrieľali päťku, FOTO
53

Stretnutie minuloročných finalistov začali lepšie hostia. Už prvá strela z hokejky Jääskeläinena skončila za chrbtom Nagya. V 4. minúte strelil druhý gól Bystričanov v presilovej hre Mlynarovič. Do brány sa postavil Šimboch. Nitrania zlepšili hru a vytvorili si niekoľko príležitostí, ale Lušňák ani Fominych nedokázali prekonať Melicherčíka. Podarilo sa to až v 20. minúte Bučekovi, ktorý znížil na 1:2.

Aj v druhej tretine najskôr presne mierili hostia. V 24. minúte neuznali rozhodcovia gól Ihnačákovi, ale o dve minúty už gól Lampera platil. Rušná bola najmä predposledná minúta druhej tretiny. Na jej začiatku strelil štvrtý gól Banskej Bystrice Ihnačák. Následne videli diváci pästnú výmenu medzi Mezeiom a Gaborom, v ktorej “na body” vyhral domáci kapitán. O 12 sekúnd neskôr znížil na rozdiel dvoch gólov Blackwater.

“Corgoni” potrebovali v tretej tretine streliť kontaktný gól, aby mohli pomýšľať na body. To sa nestalo, naopak, v 43. minúte inkasovali z hokejky Mlynaroviča. V 49. minúte pomohla domácim horná žŕdka pri strele Bubelu. Záverečné minúty sa už iba dohrávali a Banská Bystrica si výsledok postrážila.

Miroslav Kováčik, tréner Nitry: „Veľmi ma táto prehra mrzí. Chalani boli pred zápasom nabudení a veľmi sme chceli vyhrať. Žiaľ, hneď v prvom striedaní náš tretí hráč, ktorý mal brániť sa pošmykol, vzniklo z toho prečíslenie a z prvej strely sme inkasovali. Mužstvo to nezložilo aj napriek tomu, že sme inkasovali góly v presilovkách. Bojovali sme ďalej a skorigovali sme stav. V druhej tretine sme mali šance, žiaľ, opäť sme neubránili presilovku súpera, ktorý má šikovných hráčov. Súper nás potrestal za každú chybu. Myslím si, že v našej hre boli pozitívne veci a bol to lepší výkon ako v posledných zápasoch. Chceme sa vrátiť k štýlu, ktorý Nitru zdobil, a teda hrať útočný hokej. Náznaky tam už boli a verím, že sa budeme v tomto zlepšovať a prídu aj výsledky. Chcem vyzdvihnúť našich fanúšikov. Zostal som stáť a nasával z nich energiu, pretože povzbudzovali aj dávno po skončení zápasu.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Snažili sme sa, aby sme boli na tento zápas pripravení. Vedeli sme, že v Nitre nastali zmeny, napríklad odchod Kerbashiana. Vedeli sme, že budú nabudení, čo sa aj potvrdilo. My sme mali dobrý začiatok, od toho sme sa odrazili. Musím vyzdvihnúť fanúšikov Nitry, ktorí fandia bez ohľadu na výsledok a je pred nimi náročné hrať. Išli sme do vedenia 2:0, potom sme trochu poľavili. V druhej tretine sme sa snažili stráviť čo najviac času v útočnej tretine. V tretej tretine sme si výsledok ustrážili. Som veľmi rád, že si vezieme z Nitry tri body.“

HK Nitra – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

• Góly: 20. Buček (Morrison, Yellow Horn), 39. Blackwater (Lušňák, Yellow Horn) – 1. Jääskeläinen (Lamper, Bubela), 4.Mlynarovič (Cardwell, Hickmott), 26. Lamper (Ihnačák, Bubela), 39. Ihnačák (Bubela, Žiak), 43. Mlynarovič (Hohmann, Brejčák)
  • Rozhodovali: Štefik, Korba – Gegáň, Stanzel
  • Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: Mezei 10 minút za zhodenie rukavíc – Gabor 10 minút za zhodenie rukavíc
  • Presilovky: 1:3
  • 2326 divákov
  • Nitra: Nagy (4. Šimboch) – Mezei, Kubka, Morrison, Korím, A. Sloboda, M. Versteeg, S. Rácz – Buček, Šiška, Koyš – Blackwater, Lušňák, Yellow Horn – Fominych, Kollár, Scheidl – Csányi, Minárik, Hrušík – Tábi
  • Banská Bystrica: Melicherčík – Mihalik, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Nemčík, Brejčák, Petrinec, Lopejský – Hickmott, Ihnačák, Hohmann – Jääskeläinen, Bubela, Lamper – Bartánus, Mlynarovič, Šoltés – Kabáč, Gabor, Kriška

V priloženej fotogalérii nájdete desiatky záberov zo zápasu!

HK Nitra - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:5 v 46. kole