Barani v Michalovciach neuspeli: Skórovať dokázali iba raz, FOTO

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v nedeľnom domácom súboji 41. kola Tipos extraligy nad HC 05 Banská Bystrica 4:1.

Ilustračný obrázok k článku Barani v Michalovciach neuspeli: Skórovať dokázali iba raz, FOTO
7
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Už v 2. minúte Bartánus prekvapil brankára hostí Belányiho a domáci išli do vedenia – 1:0. Práve Bartánus si krátko na to sadol na trestnú lavicu, ale hostia nevyrovnali ani po sľubnej šanci D'Aousta. Michalovčania boli v hernej pohode, rýchly gól im dodal sebaistotu a tú si upevnili aj počas prvej presilovky. Suja s Regendom ešte svoje príležitosti nevyužili, ale po Regendovom teči Šedivého strely bolo 2:0. Keď Belányiho o 15 sekúnd prekonal aj Hickmott, prišlo k striedaniu brankárov hostí. Tí mali do konca prvej tretiny k dispozícii ešte dve presilovky, ale v nich neprekvapili michalovskú defenzívu.

„Barani“ sa do zápasu vrátili po 41 sekundách druhej tretiny, keď zaváhanie Southorna potrestal Ihnačák. Domácich to nevyviedlo z rytmu a bez väčších problémov kontrolovali hru. K dispozícii mali aj dve presilovky, v ktorých však obranu hostí nezaskočili. Rabčan prvýkrát inkasoval v 35. minúte, keď ho prestrelil Galamboš.

V úvode tretej časti neprekonali Rabčana Regenda ani Suja, no sľubnými šancami dokumentovali prevahu svojho tímu. Michalovčania aktívnou defenzívou držali súpera na dištanc. V tretej časti pribudlo vylúčených na oboch stranách, ale skóre sa už nezmenilo.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC 05 Banská Bystrica 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

• Góly: 2. Bartánus (Galamboš, Ťavoda), 12. Regenda (Šedivý, Török), 12. Hickmott (Lehtonen, Lalancette), 35. Galamboš (Regenda, Bartánus) – 21. Ihnačák (Sukeľ, Mlynarovič)
  • Rozhodovali: Novák, Goga – Crman, J. Konc ml.
  • Vylúčení: 10:7 na 2 min.
  • Presilovky: 1:0
  • bez divákov
  • HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, Southorn, Šedivý, Ťavoda, Louis, Stripai – Hickmott, Lalancette, Lehtonen – Takáč, Suja, Mašlonka – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Karaffa, Lačný – Chalupa
  • HC'05 Banská Bystrica: Belányi (12. Rabčan) – Crevier-Morin, Breton, Ďatelinka, Jago, Bdžoch, Žiak, Petrinec – Faško-Rudáš, Ihnačák, Sukeľ – D'Aoust, Mlynarovič, Gabor – Lamper, Dvorský, Vašaš – Výhonský, Tamáši, Kabáč – Sojka

Zábery zo zápasu nájdete v priloženej fotogalérii!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.