Hokejisti HC'05 Banská Bystrica zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 13. kola Tipos extraligy na štadióne HK Dukla Ingema Michalovce 6:4.

Ilustračný obrázok k článku Barani ukončili sériu prehier: 4 gólmi a asistenciou zahviezdil kanadský obranca, FOTO
6
Zdroj: TASR/Roman Hanc

V úvode prvej tretiny boli aktívnejší hostia a vypracovali si niekoľko menších šancí, s ktorými si poradil Tomek. Vo 8. minúte išiel na trestnú Török a Bystričania využili hneď prvú presilovku v zápase. Odrazený puk sa dostal na Drewovu hokejku a ten rozvlnil sieť. Následne si zahrali v početnej výhode aj domáci, ale do gólových šancí sa nedostali. Podarilo sa im to až v 15. minúte pri hre štyroch na štyroch, keď sa Hickmott obtočil okolo bránky a Rabčan sa nestihol presunúť – 1:1. Nerozhodný stav však vydržal len 37 sekúnd a po góle Kabáča viedla opäť Bystrica.

Hostia v úvode druhej tretiny potvrdili, že im idú presilovky a po ďalších dvoch viedli už 4:1. Najprv v 22. minúte strelil Drew po prihrávke Winquista svoj druhý gól a v 27. min sa presadil aj Šimun. Po polovici zápasu bol blízko k zníženiu Southorn, ale jeho strela švihom skončila len na žŕdke Rabčanovej bránky. Michalovce skorigovali stav o tri minúty neskôr, keď využil početnú výhodu Takáč. Posledné slovo v tretine však mali opäť Bystričania, keď v 36. minúte skompletizoval hetrik obranca Hunter Drew.

Michalovčania odštartovali tretie dejstvo náporom, súpera zatlačili do obrany a vypracovali si viacero šancí. Bystričania však hrali veľmi obetavo, hádzali sa do striel a tak sa veľa z nich ani nedostalo k Rabčanovi. V 46. minúte sa však ocitol v dobrej pozícii bývalý hráč „baranov“ Southorn a svojím prvým gólom v sezóne znížil na 3:5. Pri chuti však bol Drew, ktorý v 51. minúte potiahol puk do útočného pásma, vypálil spoza dvoch obrancov a trafil pravý horný roh Tomekovej bránky. V závere ešte znížil Török, ale na výhre Bystričanov to už nič nezmenilo.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC'05 Banská Bystrica 4:6 (1:2, 1:3, 2:1)

• Góly: 15. Hickmott (Mihálik), 33. Takáč (McCormack, Southorn), 46. Southorn (Hickmott), 59. Török (Lalancette, Korhonen) – 9. Drew (Breton), 15. Kabáč (Tamáši, Žiak), 22. Drew (Winquist, Breton), 27. Šimun (Winquist, Drew), 36. Drew (Sloboda), 51. Drew (Breton). Rozhodovali: Fridrich, Goga – Stanzel, Janiga
  • Vylúčení: 7:7 na 2 min
  • Presilovky: 1:3
  • bez divákov
  • HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Ventelä, McCormack, Mihálik, Southorn, Louis, Ťavoda, Bždoch, Zekucia – Majdan, Lalancette, Regenda – Bartánus, Hickmott, Takáč – Mašlonka, Galamboš, Korhonen – Török, Češík, Ragan
  • HC'05 Banská Bystrica: Rabčan – Drew, Breton, Žiak, Ďatelinka, Biro, Petrinec, Lopejský – Faško-Rudáš, Winquist, Sloboda – Vašaš, Tamáši, Kabáč – Vybíral, Šimun, Výhonský – Lunter, Giertl, Sojka

Zábery zo zápasu nájdete v priloženej fotogalérii!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

V OBRAZOCH: HK Dukla Ingema Michalovce – HC 05 Banská Bystrica