Barani si vedenie neudržali: O body prišli pre hetrik michalovského útočníka

Hokejisti Banskej Bystrice prehrali v nedeľnom domácom zápase Tipos extraligy s Michalovcami 4:5.

Ilustračný obrázok k článku Barani si vedenie neudržali: O body prišli pre hetrik michalovského útočníka
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Banskobystričania nastúpili vo Zvolene, kde budú hrať všetky domáce zápasy v sezóne pre plánovanú rekonštrukciu zimného štadióna pod Urpínom. Úvod mali ako z partesu. V druhej minúte využili brejk dvoch na jedného. Z ľavej strany Winquist prihral na pravú Mistelemu a ten sa prezentoval pohotovou presnou strelou – 1:0. Potom Michalovce zatlačili „baranov“, dostali sa do presilovky, ale v nej inkasovali. Sólový nájazd zužitkoval Verbeek – 2:0. Početnú výhodu hostia nevyužili, podobnú možnosť mali aj domáci s rovnakým efektom. Skóre sa menilo až v druhej presilovke Michaloviec. V pätnástej minúte vystrelil od modrej McCormack a puk sa dostal za Rabčana, keďže pred ním dobre clonil Mlynarovič – 2:1. V závere tretiny mohli hokejisti z východu republiky aj vyrovnať po brejku a strele Šoltésa, gólman „baranov“ bol však proti.

V strednom dejstve najprv Bystričania využili presilovku, na 3:1 zvýšil Mistele, z uhla prestrelil Tomeka. Následne mali ďalšie príležitosti jeho spoluhráči Verbeek, Tamáši a Fafrák, no presadil sa až v 32. minúte Lamper, opäť z presilovky, keď ho našiel pred bránkou Winquist – 4:1. Michalovce vymenili brankárov, medzi žrde putoval Škorvánek a ten mal pomerne dosť práce, pretože domáci boli nabudení, mali tlak, ale Fafrák ani Mistele recept na nového gólmana nenašli. A to im bolo osudné, keďže prišli zbytočné vylúčenia Kabáča a Krišku. Hostia využili presilovku piatich proti trom, z dorážky znížil Lalancette a následnú početnú výhodu o jedného hráča pretavil do gólu z ľavého kruhu strelou k vzdialenejšej žrdi Šoltéś – 4:3. Do prestávky sa snažili „barani“ už pri vyrovnanom počte síl na ľade pridať piaty gól, ale Lamperovi ani Mistelemu sa to nepodarilo. V tretej tretine sa do útočenia pustili Michalovčania, Korhonen zoči – voči neprekonal Rabčana, podarilo sa to až Lalancettemu z medzikružia po šikovnej koncovke po ľade, vyrovnal na 4:4.

Bystričania sa tešili z piateho gólu v 47. minúte, puk pretlačili pri žrdi do bránky, konkrétne Mistele, ale videorozhodca usúdil, že to nebolo v súlade s pravidlami. O víťazný zásah sa snažili aj hostia, Korhonen a Mašlonka neuspeli zblízka, voľný Hickmott z medzikružia, no napokon sa to podarilo Lalancettemu švihom spomedzi kruhov a bolo 4:5. V závere sa hráči Bystrice snažili vyrovnať, odvolali brankára, hrali v šestici, ale vytúžený zásah neprišiel.

HC'05 Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 4:5 (2:1, 2:2, 0:2)

• Góly: 2. Mistele (Winquist, Ďatelinka), 4. Verbeek, 24. Mistele (Lamper, Drew) , 32. Lamper (Winquist) – 15. McCormack (Šoltés, Mlynarovič), 37. Lalancette (Hickmott, Takáč), 38. Šoltés (McCormack, Takáč), 44. Lalancette (Mašlonka), 52. Lalancette (Hickmott, Southorn)
  • Rozhodovali: M. Novák, Štefik – Durmis, Valo
  • Vylúčení: 4:3, navyše: Ťavoda (Michalovce) 10 minút za vrazenie na mantinel,
  • Presilovky: 2:3
  • Oslabenia: 1:0
  • bez divákov
  • Banská Bystrica: Rabčan – Drew, Žiak, Welsh, Ďatelinka, J. Brejčák, Petrinec, Demo – Lamper, Winquist, Mistele – Vašaš, Verbeek, Kabáč – Kriška, Tamáši, M. Sloboda – Fafrák, Sojka, Vybíral
  • Michalovce: T. Tomek (32. Škorvánek) – Ventelä, McCormack, Southorn, Mihálik, Ťavoda, Zekucia – Hickmott, Lalancette, Regenda – Bartánus, Mlynarovič, Takáč – Korhonen, Galamboš, Šoltés – T. Matoušek, Češík, Mašlonka

Norbert Javorčík, tréner Banskej Bystrice: „Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Zlepšili sme sa v určitých činnostiach oproti prvému zápasu so Zvolenom. Zdvihli sme sa, za čo sme radi. Viedli sme 4:1, mali sme zápas dotiahnuť do víťazného konca. To sa musíme naučiť a hlavne z chýb sa poučiť. Boli tam situácie, ktoré treba riešiť inak, ak chceme s takýmito kvalitnými súpermi víťaziť.“

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: „Tento zápas ma stál veľa nervov. V prvej tretine bol k nám hokej krutý, lebo sme ju odohrali veľmi dobre, hoci sme prehrávali. Do druhej tretiny sme išli s cieľom vyrovnať, no tretí gól Bystrice bol pre nás šokom, nevedeli sme sa s tým vyrovnať a inkasovali sme aj štvrtý. Našťastie sme dostali možnosť hrať presilovky a v nich sme zabrali. Mali sme tak šancu hrať o výsledok a v tretej tretine sa nám to podarilo zvrátiť. Otočili sme už druhýkrát vo Zvolene s Banskou Bystricou zápas, nie je to ľahké, takže z tohto pohľadu môžem byť spokojný. Netešia ma iba niektoré individuálne chyby.“