Barani si neustrážili 2-gólové vedenie: Všetky body uchmatli Novozámčania

Hokejisti HC Mikron Nové Zámky zvíťazili v piatkovom zápase 12. kola Tipos extraligy na domácom ľade nad HC'05 Banská Bystrica tesne 3:2 a sú na čele tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku Barani si neustrážili 2-gólové vedenie: Všetky body uchmatli Novozámčania

V úvode si oba tímy zahrali presilovku, lepšie ju zvládli hosťujúci hráči, keď mal v 5. minúte veľkú šancu Šimun, no z nájazdu Kiviaha neprekonal. Inak nebolo tempo vysoké, hra sa prelievala zo strany na stranu a na ľade sa skôr bojovalo. Výraznejšie šance prišli až v druhej polovici tretiny. V 13. minúte nedal zblízka Breton, na druhej strane sa po Rehákovej strele nedostal k dorážke Bajtek.

Viac vzruchu prinieslo druhé dejstvo, v ktorom prišli aj góly. Už v prvej minúte mal dobrú šancu Winquist, ale do zakončenia sa mu hodil Västilä. Hostia sa dočkali o chvíľu neskôr, keď sa počas presilovky dostal pred bránkou k puku Faško-Rudáš a otvoril skóre. Bystričania využili druhú početnú výhodu v 28. minúte po akcii Vašaša s Kabáčom. Domáci sa nepoučili a súperom darovali v krátkom slede ďalšie dve presilovky. Tie sa však gólmi neskončili. V 38. minúte sa Zámkom podarilo znížiť, keď sa presadil tvrdou strelou od modrej Mikuš.

V 45. minút mohol vrátiť Bystričanom dvojgólové vedenie Faško-Rudáš, ale sám pred Kiviahom nedal. O dve minúty išiel na trestnú Winquist a domáci vyrovnali, Iso-Mustajärvi prihral z ľavej strany Seppänenovi a ten rozvlnil sieť – 2:2. Novým Zámkom sa napokon podarilo dokonať obrat, keď sa v 57. minúte presadil pri ďalšej početnej výhode Obdržálek. V závere Kiviaho vychytal tutovku Šimuna.

HC Mikron Nové Zámky – HC'05 Banská Bystrica 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

• Góly: 38. Mikuš (Seppänen, Bajtek), 47. Seppänen (Iso-Mustajärvi), 57. Obdržálek (Zahradník, Bajtek) – 23. Faško-Rudáš (Šimun, Winquist), 28. Kabáč (Vašaš, Vybiral)
  • Rozhodovali: Kalina, Stano – Jedlička, Gegáň
  • Vylúčení: 6:6 na 2 min
  • Presilovky: 2:2
  • bez divákov.
  • HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho – Holenda, Hain, Västilä, Ligas, Fereta, Mikuš, Šeliga – Obdržálek, Seppänen, Iso-Mustajärvi – Jurík, Ondrušek, Rogoň – Okoličány, Holovič, Bajtek – Rehák, Embrich, Barto – Zahradník
  • HC'05 Banská Bystrica: Vay – Drew, Breton, Žiak, Ďatelinka, Biro, Petrinec, Lopejský, Demo – Faško-Rudáš, Winquist, Sloboda – Vašaš, Tamáši, Kabáč – Sojka, Šimun, Výhonský – Lunter, Giertl, Vybíral

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.