Aktualizované Hokej

Hokejisti úradujúceho majstra z Banskej Bystrice zvíťazili v nedeľňajšom zápase 20. kola Tipsport ligy na vlastnom štadióne nad posledným Liptovským Mikulášom tesne 1:0 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Ilustračný obrázok k článku Barani sa s Liptákmi vytrápili. Posledný tím tabuľky zdolali až v nájazdoch, FOTO
7

Banskobystričania začali duel presilovkou, ale zohrali ju zle a po nej mohli inkasovať. Sám na brankára sa totiž rútil Kriška, ktorého fauloval Brejčák a nasledovalo trestné strieľanie. To však nevyužil v štvrtej minúte Uhrík. Úradujúci majster potom mal šance, konkrétne Bartánus s Fafrákom a Jääskelainen, ale Romančík podržal v bránke svoj tím. V závere prvého dejstva nevyužili Liptáci presilovku a tesne pred prestávkou nebola úspešná ani pohotová koncovka Krišku z metra proti bol Beskorowany.

V druhej tretine bola na šance bohatá najmä 25. minúta. V nej sa nepresadili domáci hokejisti, najprv Hrnka obkorčuľoval bránku, no nedostal puk za gólmana, po ňom Hohmann neuspel švihom a napokon sa nepresadil bekhendom ani Cardwell. Mikuláš nevyužil päťminútovú presilovku za faul Gabora lakťom. Počas jej trvania pohrozili iba Rudolf Huna a Jakub Sukeľ. Bystričania sa urputne bránili. Neskôr zaujali dva neúspešné úniky na oboch stranách. Hosťujúci Oško v oslabení ani na dvakrát nepokoril Beskorowanyho a Hickmott nevyužil v presilovke krátky nájazd po odrazenom puku od mantinelu.

V tretej tretine išiel sám na Romančíka Mário Lunter, ale zoči – voči nemu neuspel. Prevahu mali bystrickí hokejisti, viac sa tlačili pred bránku, boli draví, ale nedokázali prelomiť streleckú smolu. Skúšali to i obrancovia, tvrdo pálil z ľavej strany Southorn, no gólman Liptákov zasiahol betónmi a poradil si i s príležitosťou Nemčíka zblízka. Na opačnej strane vyskúšal dobrou strelou pozornosť Beskorowanyho z protiútoku Macík. Gól teda nepadol a duel dospel do predĺženia.

V ňom fauloval Bartánus a hostia hrali presilovku, počas ktorej sa nepresadil zblízka Rudlof Huna. Rozhodovalo sa teda až v samostatných nájazdoch, v ktorých uspel iba domáci Hohmann.

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. Mikuláš hral organizovane v obrane. V posledných zápasoch nedostával veľa gólov, potvrdil to aj u nás. Jediné, čo sa nám dá vytknúť je, že sme málo strieľali na bránku. Musíme oveľa častejšie zakončovať než tomu bolo v tomto stretnutí. Pred päťminútovkou súpera sme mali okamihy, v ktorých sme Mikuláš zatlačili. Vylúčenie Gabora do konca zápasu bolo nešťastnou náhodou v súboji o puk. Škoda, že rozhodcovia to neboli schopní vysvetliť nám trénerom a ani kapitánovi. Čo sa týka hráčov, ktorí hrajú oslabenia, tak klobúk dole pred nimi, zvládli to. A to nielen v tomto zápase, ale aj v tých ostatných predchádzajúcich podali excelentný výkon. Najmä dnes v predĺžení to bolo badať. Odohrali sme tretí zápas za päť dní a energia už nebola taká, akú by sme si predstavovali.“

Anton Tomko, tréner L. Mikuláša: „Z našej strany to bol bojovný výkon od začiatku až do konca. Hoci nás v úvode zabrzdilo vylúčenie, ustáli sme to. Celkovo sme hrali organizovane tak v útočnom ako aj v strednom a hlavne v obrannom pásme. Na nájazdy to skončilo 2:2, brankári to na oboch stranách ustáli. Bystrica hrá o špicu, my sme na spodku tabuľky, preto sme prehustili stredné pásmo, nechceli sme nechať veľa priestoru na ľade. Čakali sme na chyby súpera. Škoda nevyužitých dvoch presiloviek, tej päťminútovej v druhej tretine a v predĺžení štyroch proti trom. Domáci napokon dali gól v nájazdoch. My sme však spokojní aj s jedným bodom.“

Tyler Beskorowany, brankár Banskej Bystrice: „Čo sa týka môjho čistého konta, tak každý jeden hráč mi pomáhal. Spoluhráči hrali smerom dozadu veľmi dobre, blokovali strely, boli obetaví. Bolo tam niekoľko obrovských blokov hlavne od Šťastného a Kabáča. V nájazdoch si to už všetci užívajú. Je to jeden proti jednému. Dnes sme mali možno aj šťastie. Ja som chytil všetkých päť, raz sme dali gól, čiže aj preto sme napokon vyhrali.“

HC'05 iClinic Banská Bystrica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

• Rozh. nájazd: Hohmann
  • Rozhodovali: Snášel ml. (SR), Rencz (Maď.) – Stanzel (SR), Kis-Király (Maď.)
  • Vylúčení na dve min.: 2:2. Vyššie tresty: 26. Gabor (B. Bystrica) 5+DKZ za faul lakťom
  • Presilovky: 0:0
  • Diváci: 2269
  • Banská Bystrica: Beskorowany – Mihálik, Southorn, Cardwell, Nemčík, J. Brejčák, Ďatelinka, Zubák – Jääskelainen, Hickmott, M. Lunter – Hrnka, Bubela, Hohmann – Bartánus, A. Šťastný, Fafrák – Vašaš, Gabor, Kabáč
  • Liptovský Mikuláš: Romančík – S. Droppa, Petran, Kurali, J. Nemec, Roman, Mezovský, Stehlík, Smutný – Kriška, Tamáši, J. Sukeľ – Macík, Oško, Vybiral – L. Lunter, Uhrík, Piatka – Rudolf Huna, Róbert Huna, Richard Huna

V priloženej fotogalérii nájdete zábery zo zápasu!

V OBRAZOCH: Bystrickí hokejisti doma zdolali Liptákov až v nájazdoch