V utorkovej dohrávke 18. kola Tipos extraligy zvíťazili hokejisti HC ‘05 Banská Bystrica na ľade HK Nitra 5:2.

Ilustračný obrázok k článku Barani sa pod Zoborom zahryzli do súpera od 1. tretiny: Zaslúžene triumfovali, FOTO
8
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Úvodná tretina patrila jasne hosťom. Nitrania mali slabý pohyb a “barani” vyslali na nitriansku bránu až 17 streleckých pokusov, z ktorých dva skončili za chrbátom brankára O’Connora. V 5. minúte kanadský gólman Nitry výborne zakročil, avšak s dorážkou Kabáča už mu defenzíva nepomohla. O štyri minúty zvyšoval na rozdiel dvoch gólov Jendroľ.

Až do polovice prostrednej časti hry sa “corgoni” hľadali a bránu hostí ohrozovali iba sporadicky. Zlepšenie výkonu prišlo spolu s kontaktným gólom. V 30. minúte napriahol v presilovke od modrej čiary Nemec a jeho strelu ešte tečoval Bajtek – 1:2. Rovnaký hráč mal na hokejke aj rýchle vyrovnanie, no odrazený puk nepretlačil za Weningera. Brankár Bystričanov podržal svoje mužstvo aj pri veľkých šanciach Nemca a Rockwooda.

Iba deväť sekúnd ubehlo v tretej tretine a hostia získali opäť dvojgólové vedenie, keď odrazený puk nekompromisne napálil do brány Výhonský. V 44. minúte ušiel v oslabení hosťujúci Tamáši a dal už na rozdiel troch gólov. V 48. minúte sa štrikoval stredom Nemec, z ktorého práce neskôr vyťažil gól Varga – 2:4. Tri minúty pred koncom Nitrania skúsili hru bez brankára, no do prázdnej brány uzavrel skóre Sojka.

Podrobné štatistiky a hlasy po zápase nájdete na ďalšej strane.

V OBRAZOCH: Dohrávka hokejovej extraligy medzi HK Nitra a HC ‘05 Banská Bystrica