Barani opäť s trojbodovým ziskom. Zámčanom nepomohli ani halloweenske dresy

Po prehre so Slovanom si bystrickí hokejisti opäť napravili chuť. V piatkovom stretnutí zdolali Nové Zámky 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Barani opäť s trojbodovým ziskom. Zámčanom nepomohli ani halloweenske dresy

Novozámčania nastúpili do stretnutia s úradujúcim majstrom v limitovanej edícii dresov s motívom Halloweenu. Už v prvej minúte ich mohol poslať do vedenia Jakúbek ale jeho prudká strela neuspela. Na druhej strane pohrozil jedovatou strelou Giertl, ale Kristín jeho pokus lapačkou zrazil. Už od úvodných minút sa hral na juhu Slovenska rýchly hokej, útoky sa prelievali zo strany na stranu. V 7. minúte sa Bystričania ujali vedenia, keď puk po Lunterovom zakončení skončil za Kristínovým chrbtom. Vedenie hostí mohol zvýšiť Hohmann, no domáci brankár pohotovo sklapol betóny. Veľmi blízko ku gólu bol Bartánus, ale Hain v poslednej chvíli odpratal puk z bránkovej čiary.

Podobne ako prvé, aj druhé dejstvo začalo v rýchlom tempe. Oba celky sa prezentovali sympatickým útočným výkonom. Na domácej strane vyštartoval po puku Štumpf a i keď tiesnený neskóroval, svojou dravosťou vybojoval presilovú hru. Domáci sa tlačili do bystrickej brány, ale ich pokusy ostali zatiaľ bez gólovej odozvy. Udrieť mohli aj hostia, ale v skrumáži prikryl puk po Kabáčovom pokuse Kristín a Bubelovi o pár minút neskôr chýbalo pár centimetrov, aby dosiahol na puk. V 33. minúte sa vo výbornej pozícii ocitol Bubela, Kristín jeho švih vyrazil ramenom. Neuspel ani Fafrák, ktorého teč po Cardwellovej prihrávke mieril mimo bránu. Do konca druhej tretiny ostávalo 24 sekúnd, keď dostal pred bránu puk Bubela a strelou zápästím rozvlnil sieť domácej brány.

V tretej tretine sa domáci snažili o zníženie, v presilovke si Jakúbek pripísal dobrý pokus, Gajan v bráne hostí bol však pozorný a rovnako ustál Hruškovo dobiedzanie. Početnú výhodu mali neskôr aj hostia a využili ju na strelenie tretieho gólu. Úspešným strelcom bol tentoraz Southorn. Vzápätí sa vo veľkej príležitosti ocitol domáci Hruška, no domácu striedačku nepotešil. Rovnako pochodil o niekoľko sekúnd neskôr, k puku sa však následne dostal Jurík a znížil na rozdiel dvoch gólov. V závere zápasu ešte mohol po Nemčíkovej prihrávke prikrášliť víťazstvo hostí Hrnka ale z prvej trafil len bočnú konštrukciu brány. 72 sekúnd pred koncom sa Zámky odhodlali k hre bez brankára, Kristín sa však po niekoľkých sekundách musel vrátiť a stihol ešte zneškodniť tutovku Šťastného.

================ František Kučera, asistent trénera Nových Zámkov: „Do zápasu sme išli trochu s rešpektom a prvá tretina bola z našej strany trochu ustráchaná. No po prvej tretine sme mužstvo nabádali k bojovnému výkonu, ktorý sa od druhej tretiny prejavil. Vytvorili sme si tam kopec príležitostí. Znova sa trápime v koncovke, chýba nám aj kúsok šťastia, aby sme šance premieňali. Musíme sa aj viac tlačiť pred bránu. Posledná tretina bola z oboch strán trochu opatrná. Škoda, že sme dostali gól na 0:3, následne sme dostali ešte impulz, keď sme dali na 1:3, mali sme nejaké šance. No ako vravím, niekedy príliš špekulujeme v zakončení a to je príčina, prečo dávame málo gólov. Preto sme zápas nevyhrali. Ak chceme v zápase uspieť, početnosť streľby musí byť oveľa väčšia a rovnako aj dôraz v predbránkovom priestore. Viem, že to bolí, ale hokej je o tom, že rozhoduje práve ten predbránkový priestor, odtiaľ padajú góly.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Mali sme dobrú prvú tretinu. Skutočne sme sa sústredili na začiatok zápasu, nechceli sme na začiatku zaváhať. V prvej tretine sme nezužitkovali všetky naše šance, v druhej tretine sme hrali veľmi dobre. Príliš sme mysleli na útok a súperovi sme dopriali nejaký priestor. Náš brankár dobre zachytal, okolo brány sme celkom dobre bránili. Náš tím odohral veľmi dobrý zápas a tak sme získali tri body.“

HC Mikron Nové Zámky – HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:1 , 1:1)

• Góly: 50. Jurík – 7. Lunter (Jääskelainen, Mihálik), 40. Bubela (Hrnka, Hohmann), 48. Southorn (Jääskelainen, Hohmann)
  • Rozhodovali: Baluška, Lokšík – Vyšný, Jurčiak
  • Vylúčení: 3:5
  • Presilovky: 0:1
  • 823 divákov
  • Nové Zámky: Kristín – Hatala, Ordzovenský, Hain, Mikuš, Šmach, Drtina, Pavúk – Pospíšil, Hruška, Jurík – Jakúbek, Fábry, Bajtek – Štumpf, Ondrušek, Rogoň – Šmída, Bečka
  • Banská Bystrica: Gajan – Brejčák, Ďatelinka, Mihálik, Southorn, Cardwell, Nemčík, Zubák – Bartánus, Šťastný, Gabor – Jääskelainen, Hickmott, Lunter – Hohmann, Bubela, Hrnka – Fafrák, Giertl, Kabáč