Barani nestačili na Slovanistov: Dostali 7-gólovú nakladačku, FOTO

Hokejisti Slovana Bratislava zaknihovali v utorok tretí ligový triumf za sebou. V zápase 11. kola Tipos extraligy zdolali na domácom ľade HC 05 Banská Bystrica 7:2.

Ilustračný obrázok k článku Barani nestačili na Slovanistov: Dostali 7-gólovú nakladačku, FOTO
16
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Slovanisti sa naposledy na domácom štadióne predstavili pred mesiacom v zápase s Detvou, v tomto dueli prehrali 6:7. Ani tentokrát to pre nich nevyzeralo zo začiatku dobre, pretože v piatej minúte poslal ľahký puk na Durného Marek Sloboda a brankárovi domácich prepadol cez hokejku do siete – 0:1. Hostia boli v ďalšom priebehu strelecky aktívnejší a v 10. minúte strelili druhý gól. Opäť išiel na vrub Durného, ktorý pustil za chrbát strelu Jána Brejčáka zo strednej vzdialenosti. Následná zmena na brankárskom poste Slovan prebrala. Bol aktívnejší, zvýšil početnosť streľby a v 19. minúte znížil Tomáš Zigo. Domáci napokon vyrovnali, o 58 sekúnd po ich prvom góle sa presadil Branislav Rapáč.

V druhej tretine už Slovan diktoval tempo hry, lepšie korčuľoval a jeho hráči častejšie strieľali. Do vedenia ho poslal svojim druhým gólom Zigo a tréner hostí Javorčík sa vzápätí snažil narušiť tlak domácich oddychovým časom. Ale ani to nepomohlo, pretože už o pár sekúnd neskôr strelil svoj prvý gól v drese Slovana Rastislav Gašpar. Domáci napokon išli do kabíny s trojgólovým náskokom, postaral sa o to Brendan O'Donnell.

Ani v tretej tretine hostia na svoj dobrý začiatok nenadviazali, hoci podali zlepšený výkon, ako v druhej časti hry. Hrali aj presilovú hru o dvoch hráčov, ale brankár Makarov podržal domácich. Slovan svoju šancu naopak využil, druhý gól v zápase zaznamenal Rapáč. Zverenci Romana Stantiena napokon zdolali trojnásobného majstra ligy z uplynulých štyroch sezón rozdielom piatich gólov, skóre zápasu uzavrel ďalší dvojgólový strelec duelu O'Donnell. Bystričania prehrali druhý zápas po sebe.

Slovan Bratislava – HC 05 Banská Bystrica 7:2 (2:2, 3:0, 2:0)

• Góly: 19. Zigo (Sersen, Lee), 20. Rapáč (Ranford), 24. Zigo (Harris, Buček), 27. Gašpar (O'Donnell, Štajnoch), 32. O'Donnell (Ranford), 55. Rapáč (Buček), 58. O'Donnell (Studenič) – 5. Sloboda (Tamáši), 10. Brejčák (Drew, Vay)
  • Rozhodovali: Adamec, Novák – Valo, J. Konc ml.
  • Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Drew (B.Bystrica) 10 min za vrazenie na mantinel
  • Presilovky: 2:0
  • bez divákov
  • Slovan Bratislava: Durný (10. Makarov) – Sersen, Ališauskas, Bačik, Štajnoch, Lee, Valac, Maier, Beňo – Harris, Zigo, Buček – Studenič, Kytnár, Ranford – O'Donnell, Urbánek, Gašpar – Jendek, Petráš, Rapáč
  • Banská Bystrica: Vay (27. Rabčan) – Drew, Brejčák, Žiak, Ďatelinka, Biro, Breton, Petrinec, Demo – Lamper, Winquist, Faško-Rudáš – Sloboda, Tamáši, Kabáč – Vašaš, Giertl, Vybiral – Šimun, Sojka, Vyhonský

Rudolf Jendek, asistent trénera Slovana: „Pomohli nám paradoxne dva nešťastné góly. Ukázali sme dnes kvalitu a sme radi, že sme dali viac gólov. Podržal nás aj brankár Makarov, najmä v oslabeniach. Celkovo nám oslabenia išli aj v predchádzajúcom zápase. Hráči dnes ukázali veci, ktoré od nich vyžadujeme.“

Norbert Javorčík, tréner B. Bystrice „Prvá tretina zniesla prísnejšie kritéria, hoci sme išli do vedenia vďaka šťastným gólom. Od druhej tretiny bolo v našej hre príliš veľa nepresností, gólový náskok domácich narastal, nevedeli sme to zastaviť. Preto nemôžem byť spokojný.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zábery zo zápasu si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Bystrickí hokejisti nestačili na bratislavský Slovan