Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v 39. kole Tipos extraligy na ľade Slovana Bratislava 3:0. Pre "baranov" to bol štvrtý triumf za sebou, Slovan naopak prehral po šnúre štyroch víťazstiev.

Ilustračný obrázok k článku Barani nedali Slovanu šancu: Udržali si čisté konto a natiahli víťaznú sériu, FOTO
19
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Domáci začali lepšie, mali prvú šancu a hneď po nej aj presilovú hru. Belányi si však pripísal prvé úspešné zákroky. Zasahovať musel potom aj Gudlevskis po strelách Ihnačáka a Sukeľa. Bystričania mohli neskôr hrať presilovku, arbiter odpískal faul Ališauskasa na Vašasa, ale útočník hostí na priznal, že spadol sám. Toto športové gesto bolo na dlhé minúty najzaujímavejším okamihom v prvej tretine, sily sa potom vyrovnali a hralo sa prevažne v strednom pásme. Neskôr zaujal pokus Harrisa, ale ani strela kanadského útočníka nepriniesla zmenu skóre.

Hneď na začiatku druhého dejstva však išli do vedenia „barani“, keď strelu Bretona doklepol do siete Ihnačák. Od tej chvíle boli hostia lepší, výborne bránili a obetavo hrali aj v oslabení. Odmenou im bol gól Vašaša v polovici zápasu. Slovan sa v útoku trápil, jeho hráči nedokázali nič vymyslieť ani v početnej výhode. Hostia boli naopak veľmi efektívni a svoju deviatu strelu v zápase premenili na gól. Po prihrávke Bdžocha mieril presne Žiak.

V tretej tretine sa Slovan snažil aspoň o korekciu výsledku, ale hostia mu húževnatosťou a obetavou hrou nedovolili vážnejšie ohroziť Belányiho. Naopak, ich náskok mohol ešte zvýšiť Výhonský, ale v samostatnom nájazde neuspel. Dvadsaťročný brankár Bystričanov si napokon pripísal druhý shutout v sezóne.

Marián Bažány, tréner Slovana: „Gratulujem Banskej Bystrici k víťazstvu, my sme sklamaní. Po uplynulých zápasoch sme nespokojní s prístupom. Nezačali sme dobre a od toho sa odvíjal celý zápas. Banská Bystrica hrala jednoduchý hokej a to dnes na nás stačilo.“

Tuukka Poikonen, tréner Banskej Bystrice: „Som veľmi spokojný, tento triumf na Slovane chutí o niečo viac. Musím vyzdvihnúť skvelú defenzívu, ktorá nám dnes priniesla víťazstvo.“

Slovan Bratislava – HC 05 Banská Bystrica 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

• Góly: 21. Ihnačák (Breton, Mlynarovič), 30. Vašaš (Žiak), 37. Žiak (Bdžoch, Tamáši)
  • Rozhodovali: Novák, Kalina – Gegáň, Jedlička
  • Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše Ihnačák (B.Bystrica) 10 min za nešportové správanie
  • Presilovky a oslabenia: 0:0
  • bez divákov
  • Slovan Bratislava: Gudlevskis – Sersen, Brodzinski, Meszároš, Štajnoch, Bačik, Ališauskas, Maier, Valach – Matoušek, Harris, Zigo – Ranford, Urbánek, Šišovský – Peluso, Bortňák, Rapáč – Kundrik, Uram, Jendek
  • Banská Bystrica: Belányi – Breton, Crevier, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz, Sojka – Sukeľ, Ihnačák, Faško-Rudáš – Sloboda, Mlynarovič, D'Aoust – Vašaš, Dvorský, Lamper – Kabáč, Tamáši, Výhonský

Zábery zo zápasu nájdete v priloženej fotogalérii!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.