Aktualizované Hokej

Barani natiahli sériu prehier: Bodovať nedokázali ani proti Novým Zámkom

Hokejisti HC Nové Zámky zvíťazili v zápase piatkového 29. kola Tipos extraligy na ľade HC'05 Banská Bystrica 4:1.

Ilustračný obrázok k článku Barani natiahli sériu prehier: Bodovať nedokázali ani proti Novým Zámkom
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Banskobystričania nastúpili na zvolenskom ľade už aj s mladým 15-ročným novicom na pozícii centra Daliborom Dvorským. V prvej tretine vyprodukovali oba tímy málo šancí, o čosi viac ich mali hokejisti spod Urpína, najmä voľný Kriška z medzikružia a potom v presilovke Tamáši z dvoch metrov, puky mierili do brankára Kiviaha. Zaujímavé veci sa diali až na konci úvodného dejstva. Najprv hosťujúci Rogoň zblízka neprekonal bekhendom Belányiho, no ten napokon kapituloval, pretože Okoličány sa hodil okolo Creviera-Morina a v páde dostal vyrazený puk do bránky. Na tento zásah stihli „barani“ odpovedať štrnásť sekúnd pred prestávkou. Jakub Sukeľ obkorčuľoval bránku a hoci puk do nej nezasunul, z dorážky sa stihol presadiť D'Aoust – 1:1.

Začiatok stredného dejstva vyšiel lepšie hosťom. Do vedenia išli v 49. sekunde po rýchlom prechode do útoku, keď švihom vystrelil z kruhu Doggett. Tento hráč potom v presilovke zblízka peknou fintou neuspel a rovnako to nešlo ani jeho spoluhráčom v ďalších dvoch početných výhodách. Tri nevyužité presilovky za sebou Zámčanov napokon mrzieť až tak veľmi nemuseli, pretože skórovali bezprostredne po ich skončení. Na Belányiho platila tvrdá strela Holoviča spoza kruhu, keď sa očakával teč Feretu. Medzi banskobystrické žrde tak za stavu 1:3 putoval Gajan a bol hneď i v plnej permanencii. Likvidoval nájazd Seppänena a nebezpečnú dorážku Majdana. Následne už hrozil domáci tím v dočasnom zvolenskom stánku, na Kiviaha však nevyzreli Vyhonský, Breton a Mistele. V presilovke na konci tejto tretiny mal ešte tutovku z prečíslenia Breton, no opäť sa zaskvel brankár hostí.

Aj začiatok tretej dvadsaťminútovky mali lepší hráči Nových Zámkov. Od modrej to totiž vyskúšal v hre štyroch proti štyrom Števuliak a po nešťastnom teči Kabáča, ktorý zmenil smer puku, Gajan inkasoval – 1:4. Bystričania sa potom ubránili presilovke súpera a snažili sa znížiť. Veľmi blízko boli k tomu produktívny obranca Bretom po peknom prieniku a ďalší zadák Cardwell pri ľavej žrdi. Kiviaho dobre zasahoval a zapotil sa aj pri presilovke „baranov“ po koncovke Misteleho. Ďalšia početná výhoda tiež Bystričanom nevyšla, takže stav sa už nemenil, hoci pár sekúnd pred klaksónom neuspel na opačnej strane zoči–voči Gajanovi G. Clarke.

HC'05 Banská Bystrica – HC Nové Zámky 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

• Góly: 20. D'Aoust (J. Sukeľ, Breton) – 19. Okoličány (Hain, Holenda), 21. Doggett (Bajtek), 30. Holovič (Holenda, Rogoň), 43. Števuliak (Ordzovenský, Bajtek)
  • Rozhodovali: Baluška, J. Tvrdoň – Synek, Jedlička
  • Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: P. Mikuš (N. Zámky) 10 minút OT za vrazenie na mantinel
  • Presilovky a oslabenia: 0:0
  • bez divákov
  • Banská Bystrica: Belányi (30. Gajan) – Cardwell, Žiak, Breton, Crevier-Morin, Bdžoch, Ďatelinka, Demo – Faško-Rudáš, Tamáši, Mistele – Marek Sloboda, D'Aoust, J. Sukeľ – Kriška, Dvorský, Kabáč – Vybíral, O. Giertl, Vyhonský
  • Nové Zámky: Kiviaho – Hain, Holenda, Västilä B. Clarke, Ordzovenský, Fereta, Šeliga, P. Mikuš – G. Clarke, Seppanen, Majdan – Števuliak, Doggett, Bajtek – Rogoň, Holovič, Okoličány – T. Varga, Ondrušek, Rehák

Hlasy po zápase

Miroslav Chudý, tréner B. Bystrice: „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, pretože náš výkon nespĺňal prvoligové kritéria, ak vôbec nejaké spĺňal. Bola to jedna veľká katastrofa. Dlho som pri hokeji, no tak slabo som mužstvo ešte hrať nevidel. Po prvej tretine sme si povedali, že takto hrať nemôžeme, že je to dôležitý zápas. Neboli tam emócie, nebolo tam nič. Už prvá tretina sa mi nepáčila a nakoniec bola najlepšia. Z tohto pohľadu sme išli dole. Nepomohol krik, nepomohlo pekné slovo. Výkon bol katastrofálny, bez emócií, nasadenia. Som nahnevaný, chalanov som nespoznával oproti iným zápasom. Viem, že majú určité limity, ale bojovnosť, nasadenie a srdce tam musia byť.“

Martin Hrnčár, tréner N. Zámkov: „Vedeli sme, že ide o šesťbodový zápas, pričom dlho sme nevyhrali za tri body. Takže som veľmi rád, že sa to celému tímu podarilo. Pre nás sú tieto tri body zlaté a verím, že budú odrazovým mostíkom k zlepšenej hre a dobrým výsledkom. Kľúčová dnes bola sila kolektívu, ako aj to, že pri našich chybách nás podržal brankár. Dokázali sme sa viac tlačiť do bránky než súper a hoci sme dali i škaredé góly, tak pripisujem to dobrej početnosti našej streľby i šťastiu.“

Dalibor Dvorský, druhý najmladší hráč v extralige v histórii: „Nebol to dobrý zápas z našej strany, no ja som si ho v drese Banskej Bystrice užil. Som vďačný, že som dostal veľa priestoru na ľade od trénera, no prehra ma mrzí. Sústredil som sa na môj výkon, aby som ho podal čo najlepší. Bola to pre mňa výborná skúsenosť, zahrať si s chlapmi, dúfam, že dostanem viac takýchto šancí, lebo mi to dá veľa do mojej kariéry.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.