Barani na ľade Miškovca potešili: Oporou Bystričanov bol maďarský brankár Vay

Hokejisti HC'05 Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom súboji 15. kola Tipos extraligy na ľade DVTK Jegesmedvék Miškovec 4:1.

Ilustračný obrázok k článku Barani na ľade Miškovca potešili: Oporou Bystričanov bol maďarský brankár Vay
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Úvodné minúty priniesli intenzívny hokej plný súbojov a osobných stretov pri mantineloch. V prvej tretine gól nepadol, no obe mužstvá si vypracovali niekoľko nádejných streleckých príležitostí. V drese hostí neuspeli Faško-Rudáš, Vybíral či Winquist, na domácej strane zahodili svoje šance Ritó, Rokaly a Vas.

V úvode druhej časti putovali na trestnú lavicu v rýchlom slede hráči Bystrice Sojka i Drew. Domáci dvojnásobnú početnú výhodu nielenže nevyužili, ale dokonca sami inkasovali, keď Sojka po návrate z trestnej unikol vo vlastnom oslabení a v nájazde prekonal Kissa. V polovici stretnutia zvýšil na 2:0 pre „baranov“ Lamper, ktorý v presilovke dorazil puk do siete po strele Bretona. DVTK odpovedal únikom Vasa, ktorý neuspel v koncovke, rovnako ako Galanisz, ktorý trafil hornú žŕdku. Po chybe Drewa neskóroval ani Lövei. Puk mu vypichol pozorný Vay, ktorý tak stále vyhrával súboj dvoch maďarských brankárov.

DVTK neprestával veriť v obrat a v treťom dejstve vytrvalo búšil do banskobystrickej obrany. V 48. minúte pokazil Vayovi čisté konto Jordan, ktorý po strele Vasa dorazil puk za čiaru – 1:2. Vay bol v pohotovosti aj po ďalšom zakončení Jordana a dorážke Osterberga. Z vyrovnania napokon nič nebolo. V 55. minúte v rozpätí 40 sekúnd hostia dvakrát gólovo udreli zásluhou Bretona a Drewa v presilovke a definitívne rozhodli o svojom víťazstve. Štvrtý gól Bystrice ešte musel odobriť videorozhodca. Hostia tak mohli po záverečnej siréne sláviť štvrtý triumf v sezóne.

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HC'05 Banská Bystrica 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

• Góly: 48. Jordan (Vas, Wehrs) – 25. Sojka (Lamper), 30. Lamper (Breton, Drew), 55. Breton (Winquist), 55. Drew (Breton, Winquist)
  • Rozhodovali: Kalina, Štefik – Jurčiak, Bogdaň
  • Vylúčení: 6:6 na 2 min
  • Presilovky: 1:2
  • Oslabenia: 0:1
  • DVTK Jegesmedvék Miškovec: B. Kiss – Szirányi, Wehrs, D. Kiss, Wolff, Vojtkó, Láda, Rauhauser – Z. Jordan, Vas, Rokaly – Magosi, Galanisz, T. Reszegh – Lövei, Osterberg, Csányi – Révész, Miskolczi, Ritó
  • HC'05 Banská Bystrica: Vay – A. Žiak, Ďatelinka, Drew, Breton, Biro, Petrinec, Lopejský – Vašaš, Tamáši, M. Sloboda – Lamper, Winquist, Faško-Rudáš – Sojka, Šimun, Výhonský – L. Lunter, O. Giertl, Vybíral – K. Gabor

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.