Aktualizované Hokej

Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice zvíťazili v nedeľu v 14. kole Tipsport Ligy doma nad Popradom 4:1.

Ilustračný obrázok k článku Barani na domácom ľade nesklamali. Poprad dokázal len znížiť v závere zápasu, FOTO
7

Prvú šancu zápasu mal Poprad Zagrapanom, jeho druhá formácia zatlačila v úvode majstra, ale ten ustál aj krátku presilovku súpera a v piatej minúte udrel. Čiarový rozhodca mal kolíziu s Ervingom, čo využil bystrický kapitán Ďatelinka, zmocnil sa puku, vystrelil z kruhu cez padajúceho Ťavodu a pokoril Vošvrdu. O ďalších 65 sekúnd sa tešili domáci druhýkrát. Pri avizovanom vylúčení popradského hokejistu stihol ešte faulovaný Southorn posunúť puk Lunterovi, ktorý našiel pred bránkou Hickmotta a ten sa zblízka nemýlil – 2.0. Podtatranci následne mali niekoľko sľubných možností, ale vyložená šanca chýbala. Obrana ‚baranov‘ pracovala spoľahlivo. V závere tretiny si vypracovali hokejisti spod Urpína v presilovke mohutný tlak, ale tretí zásah nepridali v dobrých príležitostiach Hickmott a Jääskelainen.

Banskobystričanom vyšiel aj vstup do strednej časti hry. Nedorozumenie v obrane ‚kamzíkov‘ využila staronová posila HC '05 Hohmann, presadil sa po rýchlom nájazde sám pred Vošvrdom. Hostia mohli odpovedať bekhendom Takáča, Beskorowany bol proti. V polovici zápasu mali domáci obrovský tlak v presilovke, po strele Bartánusa z medzikružia vyrazil Vošvrda puk do žŕdky. Vedúcemu celku súťaže hokej chutil, produkoval pekné kombinačné akcie a mal celý rad dobrých príležitostí. Konkrétne Bartránus, Gabor, Fafrák, Kabáč a Šoltés. Recept na popradského gólmana však títo hokejisti nenašli.

V tretej tretine mohli Podtatranci znížiť v presilovke, po rýchlom prechode do útoku neuspel pred Beskorowanym Handlovský. V hre piatich proti piatim mali navrch Bystričania. Lunter sa dobre natlačil na bránku, ale pri ľavej žrdi nedostal puk za Vošvrdu. Neskôr voľný Jääskelainen mieril vedľa. Štvrtý gól padol v 55. minúte, v presilovke o dvoch hráčov sa ujala delovka Southorna z vrchnej časti pravého kruhu. Poprad následne znížil v oslabení, po prečíslení zakončoval spomedzi kruhov voľný Mlynarovič. Na zdramatizovanie duelu však pomýšľať nemohol.

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Začali sme veľmi dobre. Dostali sme sa do vedenia 2:0. Pri prvom našom góle sa zrazil hosťujúci hráč nešťastne s rozhodcom, čo bolo naše šťastie. Za stavu 2:0 sme však prestali hrať i korčuľovať. Minimálne desať minút v prvej tretine nás súper prehral. V druhej časti sme už hrali oveľa lepšie. Dôležité bolo, že sme v tretej tretine zvýšili na 4:0. Poprad hral jednoducho, my sme veľa pukov strácali v obrannom pásme, preto aj súper znížil. V tomto smere sa musíme zlepšiť. Beskorowany si dnes zaslúžil nulu, preto ma mrzí, že sme stratili zbytočne puk počas našej presilovky a Poprad znížil. Tri body však zostali doma, to je podstatné. Po slabšej prvej tretine môžem byť s lepšou druhou i treťou tretinou z našej strany spokojný.“

František Štolc, tréner Popradu: „O výsledku rozhodla prvá tretina a úvod druhej tretiny. Dostali sme hneď na začiatku zápasu kuriózny, nešťastný gól, kedy sa náš hráč nešťastne zrazil s rozhodcom. Hneď na to pridali Bystričania druhý gól. Proti tak skúsenému mužstvu, aké majú domáci, sa to už za stavu 0:2 z nášho pohľadu ťažko otáča. Aj keď sme sa o to pokúsili a v ešte v prvej tretine sme si vytvorili mierny tlak, i v druhej, no znovu nám Bystričania ušli na rozdiel troch gólov. Snažili sme sa dostať do zápasu nejakým kontaktným gólom, ale ten prišiel bohužiaľ neskoro už za stavu 4:0 pre domácich, ktorí sa presadili v presilovke piatich proti trom."

HC'05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

• Góly: 5. Ďatelinka, 6. Hickmott (M. Lunter, Southorn), 23. Hohmann , 55. Southorn (Jääskelainen, Hickmott) – 57. Mlynarovič (P. Svitana)
  • Rozhodovali: M. Valach, Goga – Jobbágy, M. Orolin
  • Vylúčení: 5:7
  • Presilovky: 2:0
  • Oslabenia: 0:1
  • 2251 divákov
  • Banská Bystrica: Beskorowany – Biro, Nemčík, Mihálik, Southorn, Petrinec, Ďatelinka, Zubák – Lamper, A. Šťastný, Hrnka – Jääskelainen, Hickmott, M. Lunter – Hohmann, Bubela, Šoltés – Bartánus, Gabor, Kabáč – Fafrák (od 32. minúty)
  • Poprad: Vošvrda – Ulrych, Kozák, Kramár, D. Brejčák, Ťavoda, Erving, Magovac, Česánek – Vandas, Paukovček, Handlovský – Leclerc, Zagrapan, S. Takáč – P. Svitana, Mlynarovič, R. Svitana – Matej Paločko, Bjalončík, Kundrík

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu!

V OBRAZOCH: Bystrickí hokejisti pod Urpínom zdolali Popradčanov