Aktualizované Hokej

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v stredoslovenskom derby 35. kola Tipos extraligy nad HC '05 Banská Bystrica 4:2.

Ilustračný obrázok k článku Barani boli na lídra tabuľky prikrátki: V pohronskom derby dominoval Zvolen, FOTO
6
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Banskobystričania po štyroch výhrach v sérii prekvapili zmenou na brankárskom poste, medzi žrde išiel Gajan a mal poriadne krušné chvíle už od úvodu, pretože Zvolenčania hrali tri presilovky za sebou a v nich mali aj šance. Nevyužili ich Viedenský, Mikúš a Zuzin. Početnú výhodu potom nepretavili do gólu ani hokejisti spod Urpína, hoci Mlynarovič a Faško-Rudáš mali k tomu veľmi blízko. O niečo viac z hry mali domáci a v štvrtej presilovke sa predsa len ujali vedenia, keď Viedenský spoza bránky prihral pred ňu voľnému a najmä pohotovému Kelemenovi. A to nebolo všetko, pretože dve sekundy pred prestávkou sa Puliš natlačil pred bránku a Nuutinen uspel z dorážky – 2:0.

Druhá tretina bola odlišná. Väčšou aktivitou hýril banskobystrický tím a znížil pomerne rýchlo z presilovej hry. V nej najprv nedokázali pokoriť Rahma Lamper a D'aoust, no z medzikružia sa to podarilo Jakubovi Sukeľovi. Vyrovnanie mal potom na hokejke Kabáč, no aj Zvolen hrozil, Kubka z kruhu mieril do žŕdky. Na opačnej strane Breton sám pred bránkou takmer zasunul puk do siete, chýbalo mu trošku šťastia. Na 2:2 napokon vyrovnal v polovici stretnutia po akcii Bdžocha a jeho prihrávke ako na podnose Kabáč. Zvolen následne prepol na vyššie obrátky, ale nevyužil niekoľko dobrých príležitostí, konkrétne dvakrát Kelemen, Mikúš, Nuutinen i Puliš. V závere stredného dejstva mal možnosť na obrat útočník HC '05 Mlynarovič, no Rahm bol proti.

V tretej časti to skúšal najprv dvakrát domáci útočník Nuutinen spomedzi kruhov, na druhej strane zaujal prienik Dvorského. Obaja hokejisti sa nepresadili, no vyšlo to napokon v 44. minúte Mikúšovi. Dostal sa k nemu odrazený puk a šikovne po ľade prestrelil Gajana – 3:2. „Bryndziari“ potom hrali presilovku a opäť sa mohol radovať z gólu Mikúš. Po jeho strele si totiž nešťastne tečoval puk za vlastného gólmana Cardwell – 4:2. Početnú výhodu na opačnej strane nevyužili „barani“ a potom sa snažili znížiť ešte v dlhej hre bez brankára v šestici, dve šance mal Sukeľ, no Rahma sa mu pokoriť nepodarilo.

HKM Zvolen – HC '05 Banská Bystrica 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

• Góly: 19. Kelemen (Viedenský, Puliš), 20. Nuutinen (Puliš, Kotvan), 44. J. Mikúš (Kelemen), 48. J. Mikúš (Kotvan, McPherson) – 22. J. Sukeľ (Ihnačák, Faško-Rudáš), 30. Kabáč (Bdžoch)
  • Rozhodovali: D. Konc st., Žák – D. Konc ml., J. Konc ml.
  • Vylúčení na 2 min: 5:6
  • Presilovky: 2:1
  • bez divákov.
  • Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Kubka, Meliško, Hatala, Hraško – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Puliš, Viedenský, Nuutinen – Stupka, Zuzin, McPherson – Kolenič, Tibenský, Marcinek – M. Halama
  • Banská Bystrica: Gajan – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz – Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ – D'Aoust, Mlynarovič, Vašaš – Lamper, Dvorský, Kriška – Vyhonský, Tamáši, Kabáč – Marek Sloboda

Andrej Kmeč, tréner Zvolena: „Bol to dobrý zápas v dobrom tempe. Prvá tretina bola z našej strany dobrá, išli sme do vedenia 2:0. V druhej sa to obrátilo, i keď sme mali početnosť streľby, no nepresadili sme sa. V tretej tretine sme to však strhli na svoju stranu. V závere ešte Banská Bystrica stiahla brankára, snažila sa dorovnať, no myslím si, že sme boli počas celého zápasu lepší a zaslúžene sme vyhrali. Bodujeme dvanástykrát za sebou, sme za to vďační.“

Juraj Mikúš, strelec dvoch gólov Zvolena: „Prvá tretina bola dobrá, mali sme dobré nohy i šance. V druhej už klasicky, prepadali sme, nepochopiteľne sme dovolili súperovi vyrovnať na 2:2. Našťastie sme v tretej tretine strelili dva šťastné góly, ktoré som dal ja, no vďaka za ne patrí aj spoluhráčom. Bez nich by som ich nedosiahol. Sú to parádne tri body.“

Tuukka Poikonen, tréner Banskej Bystrice: „Prehra nás mrzí. Prehra je vždy prehra a je jedno proti komu hráte, nehľadiac na tabuľku. Musíme byť lepší, ak chceme vyhrať nad takým súperom ako je Zvolen. Máme ešte na čom pracovať. Som však rád za to, ako mužstvo vstúpilo do druhej tretiny a odohralo ju, rovnako tak i tretiu. Ak ešte niektoré veci zlepšíme, popracujeme na nich, tak môžeme byť minimálne rovnocenným súperom i vyššie postaveným mužstvám v tabuľke.“

V priloženej fotogalérii nájdete zábery zo zápasu!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.