Jakub Forgács Hokej

Banskobystrickí hokejisti sa predviedli na ľade Skaličanov, ktorá má za sebou niekoľko prehier z posledných zápasov. Napriek tomu sa domáci rýchlo dostali do vedenia, dokonca dvojgólového. Zápas však zostal dramatický do posledných minút.

Ilustračný obrázok k článku Barani bojovali o body v Skalici: Kalembu nakoniec musel v bráne vystriedať Košarišťan
Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle góly vyhnali z brány Kalembu

Po sérii nevydarených výsledkov mali skalickí fanúšikovia vstup na duel proti Banskej Bystrici zadarmo, no ani tento fakt ich neprilákal do haly veľa. Domáci začali zápas v dobrom tempe a po tlaku sa ujali vedenia v 5. minúte z hokejky Preisingera. Hostia hru postupne vyrovnali, no Lipovský sa vytiahol pri šanci Luntera.

V 15. minúte Bystrica inkasovala hneď dvakrát, najskôr z hokejky Kuľhu počas presilovky a následne aj po úniku Preisingera a jeho krátkom blafáku medzi betóny bystrického gólmana. Rýchle góly vyhnali z bránky Kalembu, ktorého nahradil Košarišťan. V závere prvej tretiny tempo diktovali Skaličania, no ďalšie góly sa im nepodarilo pridať.

Prehrávali sme už o 4 góly

Záhorákom vyšiel úvod druhej časti hry, keď Obdržálek vymietol už po 34 sekundách ľavý horný roh Košarišťanovej bránky. Skalica viedla 4:0 a zdalo sa, že zápas pevne vo svojich rukách. V nasledujúcich minútach Bystričania zrýchlili hru a vytvárali si šance. V 30. minúte Heizer vykresal iskierku nádeje prvým gólom počas presilovky a 12 sekúnd pred druhou sirénou sa presadil aj Fajčák – 2:4.

Schyľovalo sa k dráme

V úvode tretej tretiny mali hostia opäť miernu prevahu, Kadura sa však nedokázal presadiť pred dobre chytajúcim Lipovským. „Barani“ naďalej zvyšovali svoj tlak, no opäť sa potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Macík spálil svoju príležitosť pred Lipovským, vzápätí pozabudli hostia na zadné vrátka a Mráz v 53. minúte zvýšil na 5:2.

Na druhej strane prišiel rýchly protiútok hostí a Rosandič zasunul odrazený puk za Lipovského. Hostia sa dostali na rozdiel jediného gólu, keď sa štyri minúty pred koncom presadil aj Chovan a schyľovalo sa k dráme. Bystričania odvolali v závere aj brankára, no v záverečnom tlaku už nedokázali skóre vyrovnať a zo Záhoria odchádzajú bodovo naprázdno.

Hlasy po zápase

Andrej Výboh, tréner Skalice: „Úvod nám vyšiel a to poznačilo priebeh celého zápasu. Súper vytváral nátlakovú hru, ktorú sme však dokázali ubrániť. V poslednej tretine sa tlak ešte zvýšil a snahou a disciplinovanou hrou sme to zvládli. Mrzia nás prehry z minulých zápasov, musíme sa postaviť na nohy.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Začiatok sme nezvládli a prebrali sme sa až za stavu 4:0. Dali sme síce dva góly, no súper nám znovu odskočil. Ťažko sa mi to hodnotí, musíme jednoducho hrať 60 minút. V tomto zápase tomu tak nebolo, a preto odchádzame bez bodu.“

HK 36 Skalica – HC'05 Banská Bystrica 5:4 (3:0, 1:2, 1:2)

• Góly: 5. Preisinger, 15. Kuľha, 15. Presinger, 21. Obdržálek, 53. B. Mráz – 31. Heizer, 40. Fajčák, 54. Rosandič, 56. Chovan.
  • Vylúčení: 6:4
  • Presilovky: 1:1
  • Oslabenia: 0:0
  • Rozhodovali: Stano, D. Konc – Sčensný, Tvrdoň