Barani berú 3 body aj z Trenčína: Gólmi sa blysli Tamáši aj Ščerbák, FOTO

Hokejisti HC ‘05 Banská Bystrica si v 4. kole Tipos extraligy pripísali na konto už tretí triumf v sezóne, keď v piatok uspeli na ľade HK Dukla Trenčín 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Barani berú 3 body aj z Trenčína: Gólmi sa blysli Tamáši aj Ščerbák, FOTO
15
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Bystričania vstúpili do zápasu aktívnejšie a už po 90 sekundách sa po zadovke Fossiera dostal do šance Berger, no ani na dvakrát neprekonal Valenta. Na druhej strane sa dostal Švec k odrazenému puku pred Gajanom, no skóre sa nemenilo. Hostí potom posadilo na koňa vylúčenie Stránskeho, ktoré ešte zostalo nepotrestané, no Bystrica sa už z druhej presilovky dokázal presadiť. Hákovanie Minárika potrestal pri početnej výhode v 16. minúte strelou spomedzi kruhov Tamáši, keď hostia vyšachovali obranu súpera.

Aj v druhej časti zápasu bola výraznejšia aktivita na hokejkách Bystričanov, doráźka Kabáča po strele Tamášiho na konci 24. minúty však ich náskok nezveľadila. Trenčania sa k ohrozeniu bránky súpera dostávali sporadicky a k vyrovnaniu im nepomohla ani presilovka pri vylúčení Creviera-Morina. Naopak, druhýkrát sa zapísal do streleckej listiny Tamáši, ktorý sa najlepšie zorientoval v neprehľadnej situácii pred bránkou Duly v 32. minúte a zvýšil na 2:0. V závere tretiny sa Trenčania snažili o kontaktný zásah, Gajan však držal čisté konto.

Domáci na začiatku tretej tretiny zvýšili aktivitu, v ktorej ich pribrzdil faul Šveca, no presilovku Bystrica nevyužila. Trenčania sa dočkali gólu v 48. minúte, keď Tybor pokusom pop hornú žŕdku rýchlo využil početnú výhodu pri treste Fossiera. Vyrovnania sa však domáci nedočkali, po chybe v obrane Dukly spečatila triumf „baranov“ ich nová akvizícia Ščerbak gólom na 3:1. Trenčín už nedokázal skórovať ani pri hre bez brankára.

Podrobné štatistiky nájdete na ďalšej strane.

V OBRAZOCH: Zápas 4. kola extraligy HK Dukla Trenčín - HC ‘05 Banská Bystrica