Jakub Forgács Kultúra

Banská Bystrica ako mesto z rozprávky: Farbami hýri vďaka obrazom Ľubice Lintnerovej

Teplé a nežné farby pripomínajúce jeseň, obrazy, ktoré upokojujú dušu a bezpochyby vyčaria úsmev na tvári. Olejomaľby, na ktorých sa Banská Bystrica mení na rozprávkové mesto si môžete pozrieť na výstave Stratený Čas v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici do konca augusta.

Ilustračný obrázok k článku Banská Bystrica ako mesto z rozprávky: Farbami hýri vďaka obrazom Ľubice Lintnerovej
Zdroj: Dnes24.sk

Vášeň pre maľovanie sa u nej prejavila už v detstve a nevyprchala ani v dospelosti. Kým ako dieťa obľubovala farbičky a akvarel, v súčasnosti sa venuje predovšetkým olejomaľbe. V jej tvorbe dominuje mesto Banská Bystrica a hlavne banskobystrické veže, pričom ona sama najviac miluje Barbakan. Pri pohľade na farebné a zároveň ukľudňujúce obrazy máte pocit, akoby ste sa preniesli do rozprávkového sve­ta.

Jej maľby sa objavili na kalendároch a novoročenkách vydaných v rokoch 2004 až 2006 v Prahe. „Roztančená Praha“ s pražskými motívmi odštartovala jej kariéru. Nasledovala účasť na medzinárodnom maliarskom a sochárskom sympóziu a viaceré výstavy. Veselé obrazy jej priniesli úspech nielen doma, ale aj v zahraničí. Životopisný inštitút v USA jej udelil ocenenie osobnosť roka v olejomaľbe za rok 2011, ktoré ju zaradilo do náučných encyklopédií. Zaujímavosťou je určite aj jej práca na ilustráciách pre bábkové „Divadlo v kufri“ a jeho hru Faust.

Otvorené: pondelok 8:00 – 16:00, utorok – piatok 10:00 – 18:00, sobota 9:00 – 12:00

Foto: ilustračné

Banská Bystrica ako mesto z rozprávky: Farbami ožíva vďaka obrazom Ľubice Lintne
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM