Kandidatúry na post banskobystrického župana sa vzdal aj Mičev

Ďalší uchádzač o lukratívny flek je von z hry. Koho sa rozhodol podporiť Mičev v nadchádzajúcich voľbách?

Aktualizované

Kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v novembrových voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) nezávislý Stanislav Mičev sa v piatok vzdal svojej kandidatúry v prospech silnejšieho súpera nezávislého Jána Luntera. Oznámil to na tlačovej besede v Banskej Bystrici s tým, že len spoločnými silami možno v tomto kraji poraziť fašizmus. Mičev bol jedným z troch najsilnejších vyzývateľov súčasného šéfa kraja Mariana Kotlebu (ĽSNS).

„Tak, ako som povedal pred viac ako polrokom, držím slovo. Hlavný náš protivník, veľmi vážny, dobre financovaný a organizovaný je stále tu, naberá silu a preniká do povedomia spoločnosti. Ohlupuje národ, hľadá spojencov. On sa spája, my nemôžeme inak. On používa demagógiu, manipuláciu, polopravdy a zastrašovanie. On a jeho zelení pajáci mentálne drancujú Slovensko,“ konštatoval Mičev.

Podľa neho „situácia je dramatická, nič nie je vyhrané“. Vyzval občanov BBSK, aby neboli ľahostajní a 4. novembra prišli voliť. „Čaká nás buď päť rokov úpadku, izolácie a ignorácie našich problémov alebo v tom lepšom prípade nádej, že bude lepšie. Začnime s vysťahovaním fašizmu, ale aj jeho príčiny: korupcie, rodinkárstva, nadradenosti a nezáujmu o bežných občanov,“ dodal Mičev.

Verí, že Lunter príde k poznaniu, že kraj potrebuje múdre hlavy, mimoriadne nasadenie a spoluprácu všetkých, ktorí pomôcť chcú a vedia.

Zdroj: TASR

Odporúčame