Michal Majer Basketbal

Ženám sa v nadstavbovej časti nedarí

V ďalšom kole basketbalovej extraligy žien nastúpila Banská Bystrica na pôde bratislavského Slovanu. Na prekvapenie bola bodovo vyrovnaná len úvodná štvrtina a v ďalšom priebehu hry už mali navrch hráčky z hlavného mesta. Bystričanky si tak v nadstav

BK Slovan Bratislava – BK UMB 08 Banská Bystrica 71:53 (20:20, 18:14, 18:7, 15:12)

Najviac bodov: Riecka 14 (4 trojky), Talajková 13, Rykulská 12 – Felixová 19, Mackulínová 18 (3 trojky), Matejčíková 6

//Trestné hody:// 12/9 – 15/10 //Trojky:// 8 – 3 //Fauly:// 16 – 15

Rozhodovali: Kuzmiak a Turček, 160 divákov

Po obojstranne vysokom skóre v prvej štvrtine na prekvapenie ovládol ďalšiu fázu zápasu domáci tím, keď v 13. až 17. min potiahol dvanásťbodovú šnúru. Vďaka nej viedol 36:30 a už ani raz nepustil vedenie z rúk. Jasne mu patrila predovšetkým tretia štvrtina. Najvyšší náskok mali domáce hráčky síce na konci zápasu, ale už takmer víťazne viedli aj v 37. min keď bol stav 64:48.