Michal Majer Hokej

Zbabraný záver nás stál bod

Bystrickí hokejisti nastúpili v predposlednom kole hokejovej extraligy na ľade Martina, s ktorým ešte donedávna súperili o miestenku v play-off. Barani v honbe za umiestnením, ktorým by sa v prvom kole vyraďovacej fázy vyhli majstrovským Košiciam, mu

**MHC Mountfield Martin – HC'05 Banská Bystrica 4:5 pp a sn (1:1, 1:2, 2:1 – 0:0, 0:1) **

Góly: 32., 60. Kriška, 16. Škoda, 50. Važan – 19. Grman, 29. Kristoffersson, 36. Heizer, 45. Sýkora, rozhodujúci nájazd premenil Jabrocký. Rozhodovali: Kubuš – Smerek, Bogdaň, vylúčení: 4:9, navyše: Výborný 10 minút za nešportové správanie – Hlinka 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2500 divákov.

Stredoslovenské derby prinieslo v úvodnej tretine len priemerný hokej. Hráči sa pozorne strážili a tak aj šancí bolo v úvodnej 10-minútovke len minimum. Strely Brčka, Sobotu i Murčeka na jednej strane, Kristofferssona a Beňu na druhej strane skončili u gólmanov. Skóre sa menilo prvýkrát až v 16. minúte, keď Fadrný prihrávkou spoza bránky našiel Škodu a ten sa nemýlil. O niekoľko sekúnd neskôr mohli viesť domáci už dvojgólovým rozdielom, ale strela Zelisku skončila na žŕdke.

V závere prvej tretiny sa tešili aj hostia, keď autorom gólu bol Grman. V úvode druhej časti bol viackrát v permanencii Kostúr, ale poradil si so šancami Zelisku, Ižvolta i Krišku. Šimko v 28. minúte chytil pokus Kútneho, ale v 29. minúte už viedli hostia gólom Kristofferssona. Potom sa zase dostali k slovu domáci. Nájazd Themára sa ešte gólom neskončil, keď trafil len žŕdku, ale v 32. minúte Kriška z presilovky za päť sekúnd vyrovnal. Tento stav vydržal len štyri minúty, tretí gól hostí pridal Heizer taktiež z presilovky. Martinčania sa v tretej tretine snažili o vyrovnanie, ale zastavila ich chyba Výborného na červenej čiare, po ktorej Sýkora v 45. minúte zabezpečil hosťom dvojgólové vedenie.

V 50. minúte však využil Važan ďalšiu presilovku a vrátil domácich do zápasu. Vzápätí mohol ten istý hráč aj vyrovnať, ale stroskotal na Kostúrovi. Martin potom pritlačil, deväťdesiat sekúnd pred koncom tréner Spišiak odvolal brankára a 52 sekúnd pred klaksónom vyrovnal gólom z hokejky Krišku. V predĺžení gól nepadol a tak rozhodol Jabrocký v siedmej sérii nájazdov o víťazstve hostí, ktorí si tým zabezpečili po tomto kole posun o jednu priečku v tabuľke pred Žilinu.

Hlasy trénerov:

Ladislav Spišiak, tréner MHC: „Bolo to dobré stretnutie, v ktorom bolo všetko. Nasadenie, tvrdosť, pekné kombinačné akcie i góly, dobré výkony brankárov. To, čo sme si povedali, hráči aj splnili a pekne sa rozlúčili s divákmi. Aj keď sa zdalo, že zápas je už v 50. minúte rozhodnutý, nesmiernou bojovnosťou sme vyrovnali a získali sme aspoň bod.“

Vladimír Országh, asistent trénera Banskej Bystrice: //„Videli sme bojovné stretnutie. Diváci si mohli prísť na svoje. Nemalo by sa nám stať, že vedieme desať minút pred koncom o dva góly a vedenie stratíme. Domáci však ukázali veľké hokejové srdce. Chceli sa rozlúčiť s fanúšikmi pekne a za bojovnosť si ten bod zaslúžia. My chceme ísť do play off vo víťaznej nálade, súpera pre štvrťfinále si nevyberáme.“ //