Bystrickí hokejisti narazili na aktuálne šiesty Trenčín. Do zápasu nastupovali bez Hudeca a Kafku, cez prvú tretinu prišli aj o Hudáčka. Hoci hrali len na tri päťky, dvakrát v stretnutí viedli a svoju prevahu dokázali aj v nájazdoch.

Ilustračný obrázok k článku Vyrovnané stretnutie v Trenčíne rozhodli až nájazdy: Kudrnov blafák zaistil baranom druhý bod

Oba kolektívy v prvej tretine nešetrili pohybom a snažili sa o aktívny a atraktívny hokej. Vyložených gólových šancí však nebolo veľa. Tie prišli až v druhej časti úvodnej dvadsaťminútovky. Najskôr v závere 15. min Bendíkova dobre mierená strela zneistila domáceho brankára, ktorý sa už obzeral za svoj chrbát. O pár sekúnd sa však už Banská Bystrica dostala do vedenia, keď White tečoval Rosandičov nahadzovaný puk. Hosťujúci kolektív sa z vedenia tešil iba dvadsať sekúnd. Habšuda sa natlačil medzi kruhy a prestrelil Wiikmana – 1:1. V závere sa ešte oba tímy snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, no brankári boli proti.

Úvodná desaťminútovka prostrednej časti hry patrila Dukle aj vďaka tomu, že hrala tri presilové hry. Tie sa však vojakom vôbec nedarili a zverenci trénera Romana Stantiena mali problémy sa na dlhšiu dobu usadiť pred Wiikmanom. Ako sa využívajú početné výhody im tak ukázali „barani“. Pri vylúčení Šišovského dorazil do siete puk White a poslal hostí po druhýkrát do vedenia 1:2. Domácim sa napokon ešte do prestávky podarilo vyrovnať. Nemcovo dvojnásobné zakončenie gólman Banskej Bystrice pokryť dokázal. Puk ale dokorčuľoval Dudáš a pol minútu pred druhou sirénou upravil na 2:2.

Aj na začiatku tretej tretiny mali Trenčania niekoľko presilových hier v rade. Dokonca aj minútovú výhodu o dvoch hráčov. Dokázali z nej však vyťažiť iba žŕdku po Melichárkovej strele a gólovú radosť nepriniesli ani príležitosti Mikulu. Ofenzívny hokej pokračoval až do záverečného klaksónu. Obidve lavičky si chceli pripísať trojbodové víťazstvo. Dobrú prácu odviedli obrany na čele s brankármi na oboch stranách. V predĺžení rozhodnutie nepadlo. Napokon dva body pre Banskú Bystricu „forsbergovským“ blafákom zabezpečil Kudrna.

Roman Stantien, tréner Trenčína: „Prvé dve tretiny neboli dobré, chýbala im myšlienka a aj akási ľahkosť. Síce sme dobre hrali vzadu, ale nedali sme góly a bez nich nevyhráme. Platia hokejové zákony a ak nebudeme využívať presilové hry, budeme len a len prehrávať.“

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: „Zápas bol pre nás neľahký hlavne kvôli zloženiu mužstva – krátko pred stretnutím sme prišli o Hudeca a Kafku, cez prvú tretinu o Hudáčka. Museli sme teda hrať len na tri päťky. Hoci sme dvakrát viedli, nehrali sme podľa našich predstáv.“

Dukla Trenčín – HC'05 Banská Bystrica 2:3 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

• Góly: 16. Habšuda (Stantien), 40. Dudáš (Nemec, Mikula) – 15. White (Rosandič, Kudrna), 35. White (Kudrna, Preisinger), rozhodujúci samostatný nájazd Kudrna
  • Rozhodovali: Jonák – Stanzel, Výleta
  • Vylúčení: 2:7
  • Presilovky: 0:1