Marek Šebeňa Futbal

Výhra v Slovenskom pohári

V utorok 20. októbra boli na programe stretnutia 3. kola Slovenského pohára

Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 1:0 (1:0) Gól: 19. Hučko, ŽK: 58. Adámik, 80. Seye – 34. Kaspřák, rozhodovali: Olšiak – Ružbarský, E. Weiss, rozhodovali: Olšiak – Ružbarský, Weiss, 1120 divákov ** B.Bystrica:** Boroš – Hučko, Poljovka, Adámik, Pich, Pleva, Uškovič, Pečovský, M. Pančík, Bruško, Savič. Nitra: Hroššo – Mar.Tóth, Kóňa, Štetina, Áč, Šimončič, Kaspřák, Valenta, Sloboda, Leško, Rák.

Domáci futbalisti začali proti Nitranom aktívne, keď už v 2. minúte vykopával Uškovičovu strelu z bránkovej čiary hosťujúci Kaspřák. Aktivita domácich priniesla ovocie v 19.minúte. Po rohovom kope Dukly Savič centroval do ohňa na Hučkovu hlavu, a ten loptu poslal k ľavej žrdi hostujúcej brány. Ku koncu prvého polčasu pohrozili strelami z hranice 16tky Pich a následne aj Uškovič, no oba pokusy skončili mimo nitrianskej svätine. Zverenci trénera Galáda si prvú vážnejšiu príležitosť na skórovanie vypracovali v 42. minúte. Kóňa vysunul za domácu obranu Valentu, no ten mieril iba do žrde Borošovej brány. V úvode druhého polčasu pohrozili Nitrania opäť, no Kóňa ani Sloboda Boroša neprekonali. Rovnako si počínal na druhej strane strelou z diaľky Pančík. V posledných sekundách stretnutia išiel na pokutového územia v snahe vyrovnať aj brankár Hroššo, Boroš však úspešne zasiahol. V nadstavenom čase mohli ísť domáci do dvojgólového vedenia, no Hroššo si s Hučkovou strelou z priameho kopu poradil. Nitra sa tak po prehre v Banskej Bystrici s vystúpením v Slovenskom pohári lúči a do štvrťfinále postúpila Dukla Banská Bystrica.