Výber naj akcií nadchádzajúceho víkendu. V Bystrici sa opäť máme na čo tešiť

Ak ešte neviete, ako strávite voľné dni, poradíme vám. So šikovným prehľadom podujatí v našom meste sa nudiť nebudete!

Jakub Forgács

JOZEF VAN WISSEM/JÁN FIALA A ŠTEFAN SZABÓ

10. februára o 19:00, Záhrada – CNK

Jozef van Wissem je holandský lutnista a hudobný skladateľ. Hudobníci Ján Fiala (bicie / vibrafón) a Štefan Szabó (gitara) spolupracujú ako inštrumentálne duo, ktoré sa žánrovo pohybuje na rozmedzí jazzu a klasickej hudby.

MÁRNOSŤ NAD MÁRNOSTI

10. februára o 19:00, Divadlo Štúdio tanca

Zohraná skupina tvorcov, Matej Háasz a jeho hudobná kompozícia, kostýmový výtvarník Marek Gašpar Šafárik, Ján Čief s jeho svetelným dizajnom a choreografka Zuzana Ďuricová Hájková na čele tvorivého tímu, tentoraz vytvorila nezvyčajnú, troška dekadentnú skoro veselohru.

ESPECIAS

10. februára o 20:00, Jazz Klub XII

Hudobná formácia Especias sa skladá z rôzno-žánrovo zameraných mladých talentovaných hudobníkov. Jedná sa o fúziu štýlov ako vážna hudba, folklór, swing, latino a groove.

RADVANSKÝ DETSKÝ KARNEVAL

11. februára o 15:00, ZŠ Radvanská 1

Deti čakajú rôzne súťaže, samozrejme aj o najlepšiu masku, balónový tanec, diskotéka a tanečné vystúpenia dievčat z tanečnej školy JanetteFáberovej a deti zo SonytaMusic.

KRŇAČKY TURECKÁ 2017

11. februára, Turecká

10. ročník Majstrovstiev Slovenska a 42. ročník o Cenu Krížnej, v štýle RETRO. Pripomenieme si 60 rokov od vzniku tejto tradície – od roku 1957.

CIGÁNSKA LÁSKA /Franz Lehár/

11. februára o 18:30, Štátna opera

Týmto dielom si skladateľ Franz Lehár splnil sen a napísal vskutku opernú operetu. V troch dejstvách prerozprával príbeh Zoriky, dcéry bojara Petra Dragotina.

DAVID KOLLER & FRIENDS TOUR 2017

11. februára o 20:00, Ministry of Fun

Koncerty aj nahrávky s muzikantmi súčasnej generácie predstavia frontmana kapely Lucie – Davida Kollera v inom svetle aj fanúšikom, ktorí si mysleli, že o ňom už všetko vedia. Navyše, v klubových priestoroch bude návštevníkom oveľa bližšie ako inokedy.

ČIARKOLÁRIUM

12. februára o 10:00, BDNR

Štvrté pokračovanie interaktívneho cyklu Batolárium. Pre deti od 15 mesiacov do 3 rokov. Téma inscenácie nadväzuje na prvé tri dielka pre batoľatá a vychádza z kreatívnej hry: kde sa všade skrýva linajka, priamka okolo nás? Čo vytvoria čiarky, linky, linajky, keď sú spolu?

DETSKÝ FAŠIANGOVÝ KARNEVAL

12. februára o 15:00, Robotnícky dom

Fašiangová diskotéka, súťaž o najkrajšiu karnevalovú masku aj škola tanca. Na to všetko a ešte oveľa viac sa môžu tešiť všetci malí Bystričania!

DOBRÚ CHUŤ, VLK! /Marta Guśniowska/

12. februára o 16:00, BDNR

Niekedy sa v rozprávkach stane aj čosi celkom nezvyčajné. Čo sa však musí stať, aby sa stal z vlka vegetarián a zajačik zavýjal na mesiac?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame