Bystrickí hokejisti vykorčuľovali proti Trenčanom, ktorí nastúpili s novým trénerom. Dva body na ľade súpera však vybojovali barani!

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Ťažký súboj baranov s Trenčanmi. V predĺžení rozhodol Buc!

Trenčania do zápasu nastúpili s novým trénerom na lavičke, keď Miloša Holaňa nahradil Josef Turek. Hostia spod Urpína pricestovali v dobrej forme, keď z minulých piatich zápasov vyhrali až štyrikrát. Domáci hokejisti vstúpili do zápasu aktívnejšie, tlačili sa pred Bacashihuu, ale americký brankár dokázal ich pokusy pokryť. V 9. min mohli skóre zápasu otvoriť Banskobystričania, ale Lunter strelou švihom neuspel. O dve minúty sa z prvého gólu zápasu tešili „vojaci“. V presilovej hre vystrelil od modrej čiary Holenda a vyrazený puk dorazil do siete pripravený Ölvecký. Radosť z vedenia v podaní domácich trvala iba 43 sekúnd. Bortňák obkorčuľoval bránku a ideálne prihral na Luntera. Ten si odstavil protihráča a do odkrytej časti bránky vyrovnal. Necelých päť minút pred úvodnou sirénou mohol misky váh opäť nakloniť na stranu Trenčína Gašparovič. Samostatný nájazd nedokázal premeniť a nepochodil ani z dorážky. Neuspel ani Tybor, ktorý netrafil odkrytú časť bránky.

Začiatok prostrednej časti hry vyšiel lepšie domácim hokejistom. Cez Mihálika sa do zakončenia predral Tybor a z nájazdu prekonal Bacashihuu po druhý raz. O dve minúty Sojčík nedokázal prekonať hosťujúceho brankára. V 26. min „vojaci“ dokázali vyšachovať súpera, ale Tybor Veilleuxov zámer nepochopil. Aktivita bola v tých chvíľach jasne na strane domáceho mužstva. V 32. min si Gašparovič odstavil protihráča a prekvapivo vystrelil z klbka hráčov. Puk sa po teči kotúľal tesne vedľa bránky. A hoci boli „barani“ menej aktívni v druhej tretine, mohli vyrovnať. Andrísik našiel v predbránkovom priestore osamoteného Truchnu. Ten si položil Cháberu, ale nedokázal skórovať.

V záverečnej časti hry sa vojaci snažili predovšetkým poctivo brániť stredné pásmo a nepúšťať súpera do nebezpečného zakončenia. V 47. min ukázal rýchlosť Tybor. Z ľavého kruhu vypálil a Bacashihua mal čo robiť, aby ho udržal vo svojej moci. O minútu Maione dostal puk na ľavú stranu. Snažil sa nájsť lepšie postaveného Surového, ktorý však jeho úmysel nepochopil. V 55. min sa hosťom podarilo vyťažiť z minima maximum. Lunter našiel pred bránkou nakorčuľovaného Kafku, ten vyrovnal na 2:2 a poslal zápas do predĺženia.

Rozhodnutie priniesla druhá minúta predĺženia. Po pošmyknutí Cháberu s Kopeckým dopravil puk do odkrytej bránky Buc a vydoloval pre „baranov“ dva body.

Josef Turek, tréner Trenčína: „Musím pochváliť celý tím. Hráči nechali na klzisku všetko. Išli na doraz. Narazili sme na veľmi kvalitného súpera. O všetkom napokon rozhodli individuálne chyby. Za stavu 2:1 sme mohli pridať tretí gól. V poslednej tretine sme už nedokázali udržať tempo.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Vedeli sme, že v Trenčíne na nás čaká náročný zápas. Dukla má kvalitné mužstvo. Domáci boli nabudení. Prvú polovicu zápasu sme hrali veľmi zle, no podržal nás brankár. V druhej sme sa zlepšili a utvárali si šance. Hráči ukázali charakter a v predĺžení sme mali viac šťastia. Dva body majú cenu, veď výsledok sa nerodil ľahko.“

Dukla Trenčín – HC'05 iClinic Banská Bystrica 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)

• Góly: 11. Ölvecký (Holenda, M.Novák), 22. Tybor (Švec, Briestenský) – 12. Lunter (Bortňák, Kafka), 55. Kafka (Lunter, Bortňák), 62. Buc
  • Rozhodovali: Kubuš, Baluška – Synek, Stanzel
  • Vylúčení: 1:2
  • Presilovky: 1:0
  • 2104 divákov
  • Trenčín: Chábera – Holenda, M. Novák, Kozák, Albers, Hatala, Bohunický, Jáchym – Hossa, Ölvecký, T. Kopecký – Gašparovič, Veilleux, Tybor – Sojčík, Šimun, Síkela – Briestenský, Švec
  • Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Kubka, Ďatelinka, V.Mihálik, Matuškin, Róth – Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Lunter – Lamper, Češík, Matoušek – Truchno, Tamáši, Andrisík
V OBRAZOCH: V zápase s baranmi Trenčania nastúpili s trénerom Turekom