Barani sa na ľade súpera hecli parádnym výkonom. Počas zápasu s Novými Zámkami si schuti zastrieľali. Veď pozrite sami!

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Gólové hody bystrických baranov. Novým Zámkom nastrieľali deviatku

Súboj tabuľkových susedov odštartovali odvážnejšie hostia, no prvú vážnejšiu šancu si vypracovala Kytnárova formácia – tiesnený Hvila však nedokázal zakončiť. To bolo zo strany domácich na niekoľko minút všetko. V 7. minúte odštartoval gólovú kanonádu hosťujúci Wishart, keď sa presadil po vyhranom buly strelou od modrej čiary. O dve minúty neskôr dostali domáci príležitosť hrať prvú presilovku v zápase, avšak neúspešne, hoci najmä Saarinenova šanca volala po góle.

Čo sa nepodarilo domácim, vyšlo hosťom – pri ich presilovej hre sa zle pozične postavil Cardwell a Surový príklepom nedal Šimkovi šancu. O niekoľko okamihov neskôr mohol napraviť svoje zaváhanie Cardwell, no zoči-voči Bacashihuovi neuspel. Netrvalo dlho a presadil sa hosťujúci Matuškin, ktorý potvrdil pozíciu najlepšie strieľajúceho obrancu v lige a vyhnal Šimka z brány domácich. Toho nahradil Borároš, no ani jemu sa nepodarilo zastaviť bystrickú lavínu a tri minúty pred koncom tretiny ho prekonal Truchno.

V druhej tretine dostali príležitosť ako prví hrať presilovku domáci. Rozohrali ju dobre, Sandgren našiel od modrej Kytnára a ten pohotovo z ostrého uhla prekonal gólmana hostí. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať, z následného protiútoku udrel Hickmott. V 25. minúte sa do domácej bránky vrátil Šimko, no bystrická kanonáda neutíchla. „Barani“ sa v krátkom slede presadili ešte dvakrát – svoje druhé presné zásahy v stretnutí pridali Hickmott a Truchno. V polovici stretnutia sa síce presadil vo vlastnom oslabení domáci kapitán Michal Hudec, to bolo však zo strany domácich na dlhé minúty všetko. V 32. minúte vsietil z presilovej hry ôsmy zásah Buc. V druhej časti hry padol ešte jeden gól a opäť do Šimkovej bránky – tesne po skončení oslabenia inkasovali domáci z hokejky obrancu Maioneho.

V záverečnom dejstve mali hostia spod Urpína niekoľko možností na dosiahnutie ‚desiatky‘, no aj vďaka niekoľkým Šimkovým pohotovým zákrokom sa im to nepodarilo. V úplnom závere mal dobrú šancu skorigovať stav domáci Hegyi, no ani on neuspel.

Miroslav Chudý, tréner Nových Zámkov: „Začiatok zápasu sme nemali najhorší, no súper vystrelil štyrikrát, dostali sme tri góly a to bola pre nás už veľká deka. Na začiatku druhej tretiny sa nám podarilo skórovať, no potom prišli tie nezmyselné vylúčenia, súper bol v pohode a trestal nás. V tej chvíli bolo len jedno mužstvo na ľade a my sme to nevedeli zastaviť. Dúfam, že sme si dnes vybrali deň ‚blbec‘ na celú sezónu, do polnoci sa musíme otriasť a od zajtra sa budeme pripravovať na Liptovský Mikuláš, s ktorým to bude veľmi ťažké.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „So zápasom aj s výsledkom sme samozrejme veľmi spokojní, no zo začiatku to bolo veľmi vyrovnané. Vtedy nás niekoľkými dobrými zákrokmi podržal Bacashihua, my sme dali tri rýchle góly, a to nás nakoplo. V druhej tretine nám súper ponúkol niekoľko presiloviek, tie sme využili a boli sme vysoko efektívni. Výsledok úplne neodzrkadľuje priebeh zápasu a je pre domácich príliš krutý. My sa môžeme do polnoci potešiť, no potom sa už budeme pripravovať na ďalšie kolo.“

HC Nové Zámky – HC'05 Banská Bystrica 2:9 (0:4, 2:5, 0:0)

• Góly: 25. Hvila (Sandgren, Kytnár), 30. Hudec – 7. Wishart (Ferleťák), 12. Surový (Hickmott, Maione), 15. Matuškin (Buc, Mihálik), 17. Truchno (Mihálik, Mikuš), 25. Hickmott (Buc), 27. Hickmott (Maione, Matuškin) 28. Truchno (Ďatelinka, Bezúch), 32. Buc (Hickmott, Matuškin), 36. Maione (Surový, Buc)
  • Rozhodovali: Konc, Orolin, Synek, Čavojský
  • Vylúčení: 9:3, navyše: Štindl 10 minút za napadnutie zozadu, Mäkinen (obaja Nové Zámky) 10 minút za napadnutie hlavy a krku
  • Presilovky: 1:4
  • Oslabenia: 1:0
  • 1792 divákov
  • Nové Zámky: Šimko (15. Borároš, od 25. min opäť Šimko) – Cardwell, Mäkinen, Čížek, Sandgren, Chovan, Ďurčo, Štindl, Maier – Saarinen, Brabenec, Semorád – Lelkeš, Hudec, Fábry – Hvila, Kytnár, Paulovič – Sucharda, Hegyi, Dubec
  • Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Mikuš, Wishart, Maione, Matuškin, Mihálik, Valent, Ťavoda – Buc, Surový, Hickmott – Bezúch, Bortňák, Truchno – Andrisík, Češík, Matoušek – Róth, Tamáši, Ferleťák

Pozrite si v našej fotogalérii zábery z vtipného videa hokejistov bystrickej UMB!

Zdroj: Huste.tv