VIDEO a HLASY: Barani v Bystrici proti Trenčínu. Bodovať však nedokázali

Fanúšikovia hokeja pod Urpínom povzbudzovali našich baranov. Pozrite, ako dopadlo stretnutie proti Trenčínu a čo na celý zápas hovorí tréner Vladimír Országh!

Ilustračný obrázok k článku VIDEO a HLASY: Barani v Bystrici proti Trenčínu. Bodovať však nedokázali

Bystričania v prvej tretine jednoznačne na ľade dominovali a vytvárali si šance. Nevyužili však presilovky a keď po čistej šanci Hickmotta neskórovali, prišiel trest. Tybor vysunul do úniku Gašparoviča a Trenčania razom v dvanástej minúte viedli. Vyrovnanie mal potom na hokejke opäť Hickmott, ale akoby mu nebolo súdené skórovať. Pred výborným brankárom Cháberom neuspel ani bekhendom Truchno a v ďalšej početnej výhode stroskotal na ňom i Ďatelinka, ktorému nevyšiel blafák.

V druhej tretine sa často vylučovalo. Viac možností mali hostia. V presilovke piatich proti trom pohorel sám pred Bacashihuom Ölvecký a v koncovke zlyhal aj Marcel Hossa. Na opačnej strane sa dostal do úniku Róth, ale i keď zakončil, bol faulovaný. Nervozita na ľade nevyhovovala najmä Bystričanom. Naopak v šanciach sa ocitli opäť Trenčania, Ölvecký však nevyužil druhú ‚tutovku‘ a v presilovke zblízka neuspel ani Holenda a po ňom znovu i Marcel Hossa. Dukla napokon ťažila v poslednej minúte stredného dejstva z práve skončenej presilovky. Bola v tlaku a po strele M. Nováka z ľavej strany puk prekĺzol popri ramene Bacashihuu do bránky – 0:2.

V tretej tretine sa domáci snažili znížiť, mali prevahu a dokázali ju pretaviť do vyrovnania. Najprv po buly dostal krížnu prihrávku do ľavého kruhu Maione, ktorý prešiel pred Cháberu a presne zakončil. O 31 sekúnd neskôr po aktivite Surového zostal puk v medzikruží a z prvej ho napálil za gólmana Dukly Buc – 2:2. Obrat napokon Bystričania nedokonali. Po vyhratom buly hostí sa presadil ‚žabkou‘ od modrej Holenda a puk sa dostal za Bacashihuu. „Barani“ sa snažili znovu ešte vyrovnať, ale Buc, Surový ani Matuškin v dobrých možnostiach recept na trenčianskeho brankára nenašli.

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Odohrali sme dobrý zápas, aj keď sme prehrali. V prvej tretine sme mali veľa šancí, no nevyužili sme ich a súper dal z brejku gól. Druhá tretina sa vyrovnala pre časté vylúčenia, ktoré boli hlavne na našej strane. Súper sa tak dostal do dvojgólového vedenia. V tretej sme vrhli všetky sily do útoku, mali sme tlak i množstvo šancí, ale i keď sme ich nepremenili, dostali sme sa napokon v priebehu minúty do zápasu dvoma gólmi, vyrovnali sme. Súper však využil takú pološancu a išiel opäť do vedenia. My sme mohli vyrovnať z presiloviek, no nepodarilo sa to. Vyčítať môžem nedôraz v koncovke, nemohúcnosť, ale okrem toho chalani robili všetko, čo mali. Trenčín sme prestrieľali 50:16, ale šťastie sa od nás odklonilo.“

Miloš Holaň, tréner Trenčína: „Trošku sme dúfali v to, že po hodoch býva bolenie brucha. Prispôsobili sme tomu taktiku. Chceli sme brániť stredné pásmo a spoliehať sa na brejky. Ustáli sme presilovky súpera a z brejku sa nám podarilo skórovať na 0:1, V druhej tretine to isté. Verili sme, že to môžeme ubojovať, nechceli sme urobiť chybu, ale zabudli sme na obrancu Bystrice a bolo 1:2. Po ďalšom striedaní dali domáci na 2:2. Vyhrali sme však napokon i vďaka bojovnosti a výkonu brankára Cháberu. Doposiaľ nám chýbalo šťastie v koncovke, teraz nám to už vyšlo. Sú to cenné body, hráči majú moju pochvalu.“

Matúš Holenda, obranca Trenčína (1+2 v zápase): „Som veľmi rád, že sme vyhrali. Bol to náročný zápas, v ktorom sme mali na jeho konci aj šťastie. Najdôležitejšie je však to, že sme vyhrali. Som šťastný za tri kanadské body. Teraz som bol hrdina ja, no nabudúce to môže byť niekto iný. Môj gól bol tak trochu aj šťastný, no i také sa počítajú.“

Zdroj: Huste.tv

HC'05 iClinic Banská Bystrica – Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

• Góly: 48. Maione (Wishart, Surový), 49. Buc (Surový, Maione) – 12. Gašparovič (Tybor, Holenda), 40. M. Novák (Holenda, Marcel Hossa), 51. Holenda (Ölvecký, Marcel Hossa)
  • Rozhodovali: Štefik – Riš, Jobbágy
  • Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Ďatelinka za napadnutie hlavy a krku (B. Bystrica)
  • Presilovky: 0:0
  • 2184 divákov
  • B. Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Mikuš, Wishart, Maione, Matuškin, Mihálik, Valent, Ťavoda – Buc, Surový, Hickmott – Bezúch, Bortňák, Truchno – Andrisík, Češík, Matoušek – Róth, Tamáši, Ferleťák
  • Trenčín: Chábera – Drgoň, Kozák, M. Novák, Holenda, Hatala, Bohunický, Ryzák, Albers – Ölvecký, Veilleux, Marcel Hossa – Tybor, Kalináč, Gašparovič – L. Novák, Hlinka, Sojčík – D. Novák, Švec, Briestenský

Pozrite si v našej fotogalérii zábery z vtipného videa hokejistov bystrickej UMB!