Peter Klimant Šport

Slovenský reprezentant vo vodnom motorizme a člen bystrickej Dukly Marián Jung sa blysol v tom najlepšom svetle. V nedeľu sa mu podarilo vybojovať titul majtra sveta vo Formule 500!

Ilustračný obrázok k článku Veľký úspech člena bystrickej Dukly: Marián Jung sa stal majstrom sveta vo Formule 500

V talianskej Cremone v nedeľu vyvrcholil seriál MS pretekov motorových člnov Formula 500 a Jung, člen AŠK Dukla Banská Bystrica, zvíťazil v prvých dvoch rozjazdách, čo znamenalo, že sa v predstihu stal svetovým šampiónom pre rok 2014.

„Po víťazstve v prvých dvoch rozjazdách mal už taký bodový náskok, že v záverečnej tretej rozjazde už nemusel štartovať. Na druhom mieste skončil Attila Havas z Rakúska a bronzovú priečku obsadil Talian Giuseppe Rossi,“ informoval Otto Polášek, bývalý manažér slovenskej reprezentácie vo vodnom motorizme.