Monika Obrtalová Futbal

Vedenie sme do konca zápasu neudržali

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom zápase 16. kola Corgoň ligy nad Duklou Banská Bystrica 3:2. Hostia viedli už 2:0, domácim sa však v priebehu necelých dvoch minút podarilo vyrovnať a Juraj Halenár v nadstavenom čase svojim druhým

Slovan Bratislava – Dukla Banská Bystrica 3:2 (0:1) Góly: 65. Halenár a 90.+2 (z 11 m), 66. Guédé – 38. a 58. Jakubko. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Had – Pančík, Jakubko, Považanec, Hlinka, 1480 divákov.

Zostavy a striedania: Slovan Bratislava: Hroššo – Bagayoko, Kolčák, Had, Štepanovský (46. Táborský) – Guédé – Žofčák, Grendel (46. Pauschek), Lačný (74. Hartig) – Šebo, Halenár Dukla Banská Bystrica: Belic – Ľupták, Poljovka, Gyömbér, Hučko (71. Bažík) – Hlinka – Rejdovian, Považanec (82. Kupčík), Brašeň, Pančík – Jakubko

V súboji tabuľkových susedov začali lepšie domáci, v 9. minúte sa Halenár rútil sám na Belica, ten však jeho strelu po zemi z 12 metrov vyrazil na roh. Slovanisti predviedli peknú akciu po osi Halenár – Žofčák – Šebo, ale neslávila úspech, rovnako ako Halenárova delovka, ktorá v 19. minúte mierila nad bránku. Hostia sa osmelili po akcii Ľuptáka, ktorý pekne centrom našiel Jakubka a jeho „placírka“ tesne minula pravú žrď. V 24. minúte sa ocitol v čistej šanci Brašeň, ktorého strelu na poslednú chvíľu obetavým zákrokom zblokoval Had. Trest za prenechanie aktivity zastihol „belasých“ v 38. minúte, keď center z pravej strany usmernil Jakubko z 5 metrov hlavou za chrbát bezmocného Hrošša – 0:1.

Po zmene strán vyrukovali „belasí“ s veľkým ofenzívnym snažením, ktoré však neprinieslo gólový efekt. Naopak zahrmelo na druhej strane, keď v 58. minúte Jakubko opäť hlavou po centri z pravej strany potrestal chybu Guédého v strede ihriska – 0:2. Hlavný rozhodca v 63. minúte Slovanu sa podarilo vyrovnať v priebehu necelých dvoch minút, keď najprv Halenár v 65. minúte znížil z pokutového kopu a vzápätí Guédé odčinil svoje zaváhanie úspešnou hlavičkou – 2:2. V ďalšom priebehu sa striedali šance na oboch stranách, no s najväčšími šancami Šeba a Brašeňa si brankári poradili. Keď sa už zdalo, že súperi sa rozídu zmierlivou remízou, Halenár v nadstavenom čase nádherným priamym kopom strhol víťazstvo na stranu Slovana – 3:2.

Hlasy trénerov: Vladimír Weiss, tréner Slovana: „Samozrejme som rád, že sme zvrátili zápas a že mužstvo po zlom prvom polčase ukázalo morálku a nasadenie. Otočiť stav z 0:2 na 3:2 je vynikajúce. S kvalitou bude čo robiť, niektorí hráči sem nepatria. Hráčom som povedal, že majú štyri až päť zápasov na to, aby ukázali, či patria do Slovana. Vyzdvihnúť by som chcel predovšetkým výkony Bagayoka, Halenára a v druhom polčase aj Žofčáka. Halenárov gól bol fantastický, takéhoto Halenára si predstavujem, takéhoto som ho poznal v Artmedii, takéhoto ho potrebuje Slovan. Je obdivuhodné, že v takom mladom veku dosiahol hranicu sto gólov. Dlho maródoval, navyše sa v jeho rodine udiala tragédia, no fantasticky sa spamätal a tento zápas by som nazval jeho zápasom.“

Štefan Zaťko, tréner Dukly: „Odohrali sme nešťastný zápas, v ktorom sme si nezaslúžili prehrať, ale súperovi gratulujem k víťazstvu. Okolností našej prehry bolo viacero. Nevyužili sme naše šance za stavu 2:2, pokutový kop proti nám bol prísny, Hadovi bola odpustená červená karta. Nechcem tým znižovať výkon Slovana, stupňoval tlak, ale zlomové momenty rozhodca nezvládol.“