Webnoviny - Basketbal

V Žiline tesná prehra

36. kolo slovenskej extraligy mužov v basketbale prinieslo dôležitý súboj Banskej Bystrice na pôde Žiliny. Hostia chceli potvrdiť výborný výkon z posledného zápasu proti Nitre, ale hráči spod Dubňa, posilnení výborného strelca McCoya, dokázali rozlet

**BK Váhostav-SK Žilina – ŠKP Banská Bystrica 85:81 (20:16, 24:23, 18:14, 23:28) **

Najviac bodov: McCoy 27, Carter 24, Stojanovič 11 – Velčič 31, Dorazil 12, Grznár 10

//Trestné hody:// 22/16 – 28/21 //Trojky:// 6 – 6 //Fauly:// 26 – 26

Rozhodovali: Šarišský, Mlynský a Lamoš, 600 divákov

Zápas nevynikal kvalitou. Obidva tímy si uvedomovali jeho dôležitosť, bol veľmi nervózny a v podstate uzavretý. Ani jedno z družstiev si dlho nedokázalo vypracovať výraznejší náskok. Žiline sa to predsa len podarilo v poslednej štvrtine, keď viedla v 36. min o päť bodov (78:73), ale o dve minúty už hostia vyrovnali trojkou Velčiča na 80:80. V závere boli šťastnejší domáci a napokon zvíťazili. V drese Žiliny sa už predstavil aj americký rozohrávač Adam McCoy, ktorý prišiel pod Dubeň z konkurenčného tímu BK Iskra Svit.