Michal Majer Hokej

V Žiline prehra po nájazdoch

V dohrávanom stretnutí 28. kola hokejovej extraligy cestovali hráči HC´05 pod Dubeň, kde si zmerali sily s tímom Žiliny. Tá to na baranov vie a potvrdila to aj v dnešnom stretnutí. Napriek tomu, že Banskobystričania v zápase trikrát vyhrávali, z víťa

MsHK DOXXbet Žilina – HC'05 Banská Bystrica 4:3 pp a sn (0:1, 2:2, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 24. Petruška, 39. Rúfus, 56. Smotrila, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Devečka – 15. Češík, 37. Paľov, 40. Kútny

Rozhodovali: Kubuš – R. Bednár, V. Snášel, vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Petruška 10 min za filmovanie – Hudec 10 min za nešportové správanie, presilovky 3:1, oslabenia 0:0, 1149 divákov.

Domáci sa do súpera zahryzli od začiatku bez rešpektu a už v 1. minúte mal príležitosť Kokavec, ani na dvakrát však Šimonoviča neprekonal. Onedlho fauloval Vizváry vo veľkej šanci Stupku. Rozhodca nariadil trestné strieľanie, to však sám postihnutý nepremenil, keď mu hosťujúci brankár prekazil jeho blafák do bekhendu. Stupka mohol skórovať aj v 13. minúte, ale jeho bomba bez prípravy minula bránu. V prvej tretine mali šance aj „barani“ a po strele Cebáka od modrej a teči Češíka otvorili skóre.

Na začiatku druhej časti mal veľkú šancu Kútny, ktorému v presilovke prihrával z rohu Šechný, ale hosťujúci hráč Laca zblízka neprekonal. Po návrate z lavice hanby pálil od modrej Dlouhý, puk len opečiatkoval žrď. Domácim sa podarilo vyrovnať v presilovke, keď Devečka strieľanou prihrávkou našiel pred bránou Petrušku, ten si položil Šimonoviča a pohodlne do odkrytej bránky skóroval. V polovici zápasu roztočil štvrtý útok „vlkov“ kolotoč pred bránou hostí, pri vzdialenejšej žrdi stojaci Oravec však nedokázal po nezištnej prihrávke dostať puk do odkrytej bránky. Do vedenia išli opäť hostia, v presilovke prepálil od modrej všetko Paľov. V presilovej hre vyrovnával minútu pred koncom aj Rúfus, ktorý jemným tečom zmenil smer puku po strele Dlouhého. Na prekvapenie všetkých však padol ešte jeden gól, keď Kútny prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Na začiatku tretej časti mohli „vlci“ tretíkrát vyrovnať, ale po úniku v oslabení nezužitkoval prihrávku Petrušku pred bránku Horský. To isté sa opakovalo v rovnovážnom stave, keď stopercentnú príležitosť spálil Kokavec a z bezprostrednej blízkosti neprekonal Šimonoviča ani Hreus. Domáci však napokon vyrovnali tretíkrát v presilovke, po strele Heša pretlačil puk pomedzi betóny brankára Smotrila. Do konca tretej tretiny už gól nepadol a muselo sa predlžovať. V samostatných nájazdoch boli šťastnejší domáci, rozhodol obranca Devečka.

Hlasy trénerov:

Anton Tomko, tréner Žiliny: „Z našej strany vydarený zápas. Mali sme dobrý nástup, vytvorili sme si veľa gólových príležitostí, mali sme aj trestné strieľanie. Stále sme doťahovali náskok súpera. Sme spokojní aj s dvoma bodmi. Mužstvo podalo dobrý taktický výkon, vytvorili sme si okrem gólov viacero šancí. Z našej strany je so zápasom spokojnosť.“

Miroslav Chudý, asistent trénera Banskej Bystrice: „Z našej strany nie je veľmi čo hodnotiť. Podali sme veľmi chaotický výkon. Hráči sa musia nad svojimi výkonmi zamyslieť, takto v extralige nemôžu hrať.“