Monika Obrtalová Hokej

V dôležitom zápase sme bodovali

Dôležitý zápas v Nitre začali lepšie hostia Banskej Bystrice. V 4. minúte sa dostali do vedenia, keď tlak druhej formácie zakončil gólom Heizer, ktorý dorazil strelu obrancu Cebáka. Nitrania potom zvýšili aktivitu v útočnom pásme a mali dve dobré šan

HK Nitra – HC'05 Banská Bystrica 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Góly: 31. Mašlonka – 4. Heizer, 12. Hvila, 33. Jokila. Rozhodovali: Lokšík – Müllner, Výleta, vylúčení: 6:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1723 divákov.

Chorošun však dobre zasiahol proti Fojtíkovi a gól mu nedal ani Ďurák. V 12. minúte sa Jokila bez problémov zbavil Baču, našiel voľného Hvilu, ktorý z uhla strelil druhý gól hostí. Keďže Raisovi sa na konci prvej tretiny skórovať nepodarilo Banská Bystrica viedla po prvej časti o dva góly.

V druhej tretine zápasu boli hostia aktívnejší, ale gól padol paradoxne na druhej strane. V 31. minúte ho strelil Nitran Mašlonka, ktorý strelou z ťažkého uhla prekvapil hosťujúceho brankára. Už v 33. minúte však viedli hostia opäť o dva góly. Dobre hrajúci Jokila mal dostatok času na svoju strelu a tá s prispením viacerých tečov napokon skončila pod brvnom Fedorovej bránky. Bol to moment, ktorý výrazne znervóznil domácich, ktorí sa museli brániť aj v zostávajúcom čase druhej tretiny, no šance Cebáka, či Jokilu zostali nepremenené.

Záverečná časť hry mohla priniesť dramatickejší priebeh, ale Banskobystričania svoj náskok bezpečne kontrolovali a keď deväť minút pred koncom nevyužil veľkú šancu Nitry Garip Saliji bolo jasné, že domáci už vyrovnať nedokážu. Banská Bystrica si zaslúžene odniesla tri body.

Karol Kolečáni, tréner Nitry: „Banská Bystrica má konsolidovaný tím a jej výkon tomu zodpovedal. Pokiaľ chceme uspieť musíme hrať každý jeden hráč na hranici svojich možností. Keď sme inkasovali tretí gól, z našej strany to už bolo iba trápenie.“

Milan Staš, tréner Bystrice: „O výsledku rozhodla prvá tretina, keď sme dali dva góly. Snažili sme sa náš náskok udržať, no súperovi sa podarilo znížiť. Hneď na to sme však strelili tretí gól, ktorý nám veľmi pomohol. V tretej časti sme hru kontrolovali, mali sme i šance, ale v koncovke sme neboli dôslední. Mohlo sa nám to vypomstiť, ale nestalo sa tak.“