Jakub Forgács Futbal

Tréner Hrnčár po domácom zápase Dukly s Trnavou: Moji zverenci zápas odmakali

Banskobystrický štadión bol počas duelu Dukly a Spartaka mäkký a niekde aj zamrznutý, a tak to bol pre oba tímy ťažký zápas. Chvíľami to vyzeralo, že väčšiu prevahu na štadióne majú skôr ako samotní hráči ich skalní fanúšikovia.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Hrnčár po domácom zápase Dukly s Trnavou: Moji zverenci zápas odmakali
Zdroj: Webnoviny.sk

Viac zaujali fanúšikovské tábory

V prvom polčase sa za chladného počasia hral pod Urpínom medzišestnástkový futbal. Hráči oboch tímov bojovali príkladne o každú loptu i o každý meter nie príliš kvalitného trávnika, ale pekné akcie chýbali. Viac zaujali fanúšikovské tábory, keď prevahu mal práve hosťujúci, ktorý zaplnil svoj vyhradený sektor v trojfarebných pláštenkách. Trnavského brankára preveril z domácej strany iba Jurčo v 4. min spoza šestnástky.

Na opačnej strane nemusel Boroš zasahovať, pretože po Procházkovej prihrávke zo stredu mieril z ľavej strany pokutového územia Nworah v 24. minúte vedľa. Neujal sa ani priamy kop z približne 25 metrov v podaní Banoviča, ktorý v 37. minúte tvrdo vypálil, ale lopta išla vedľa.

Dukla bojovala do posledných minút

V druhom polčase prišla aj prvá vážnejšia príležitosť. Postaral sa o ňu v 50. min Spartak, keď po rohu zostala lopta v ohni a Hodek ju poslal pod brvno, odkiaľ ju vytlačil Boroš. Skúšala to aj Dukla z priameho kopu z vyše dvadsiatich metrov, no Považanec nenamieril popri múre medzi žrde. Podarilo sa mu to až v 63. min priamo z rohu, avšak Strapák si dal pozor a pokryl následne aj strelu Chriena spoza pokutového územia. Hostia opäť pohrozili v 76. min, Vlasko sa ocitol voľný v šestnástke, ale mieril tesne vedľa odkrytej časti bránky. Veľká príležitosť sa naskytla aj Banskobystričanom.

Do brejkovej situácie sa dostal v 82. min Jurčo, zasekol si obrancu súpera, ale aj on tesne minul tentoraz pravý horný roh svätyne Strapáka. Toho potom preveril znovu Považanec spoza veľkého vápna a na druhej strane to vyskúšal z diaľky Sabo, ktorý vystrašil domácich priaznivcov, keďže lopta presvišťala popri žrdi. Stav sa však nezmenil, i keď sa v závere snažili hlavne domáci nakloniť misku váh na svoju stranu.

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „Prvé, čo urobím, je, že pánovi Jarábkovi odovzdám telefónny zoznam všetkých mojich hráčov; on už vie, prečo a načo. Moji zverenci zápas odmakali, odjazdili. Samozrejme, ťažko sa rodili šance, chceli sme vyhrať, ale terén i súper prispel k tomu, že sa zápas skončil bez gólov. Hráčom som povedal po stretnutí, že boli skvelí nielen v tomto zápase, ale aj počas celej jesene.“

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): „Išli sme do Bystrice s cieľom neprehrať. Mali sme dobrú sériu vonku a chceli sme získať tri body, ale ihrisko bolo také, aké bolo, niekde mäkké, niekde zamrznuté. Po pohybovej stránke to bol pre obe mužstvá ťažký zápas. Bolo to stretnutie o prvom góle a skončilo sa napokon nepopulárnym výsledkom 0:0, i keď sme si nejaké pološance vypracovali. Bystrica hrozila po štandardných situáciách, ale výsledok 0:0 je asi spravodlivý.“

FK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava 0:0

• ŽK: 57. Považanec, 78. Chrien – 39. Mikovič, 57. Janečka, 84. K. Kuzma
  • Rozhodovali: Valášek – Chládek, Petríček
  • 2 080 divákov
  • Zostava Banskej Bystrice: Boroš – P. Vajda, Nosko, Savič – B. Ľupták, Chrien, Považanec, Brašeň, Slančík (82. De Vito) – M. Marcin (62. Šovčík), Pavol Jurčo
  • Zostava Trnavy: Strapák – E. Sabo, Janečka, Banovič, Ciprys – K. Kuzma (90.+ Poznar) – Schranz (68. Vlasko), R. Procházka, Nworah – Mikovič (55. J. Chovanec), Hodek