Tréner domácej Žiliny po prehre s HC'05: Brankár bol najlepším hráčom hostí

Z ôsmeho kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže sme si priniesli všetky tri body. Barani v Žiline nezaváhali a súpera zdolali 1:4.

Ilustračný obrázok k článku Tréner domácej Žiliny po prehre s HC'05: Brankár bol najlepším hráčom hostí
Zdroj: Webnoviny.sk

Rozhodovali presilovky

Duel v Žiline bol od úvodných minút o vylúčeniach a presilových hrách. Tú prvú mali hostia, keď hneď hrali piati proti trom, čo však na gól nevyužili. Ani Žilina nepretavila osemnásťsekundovú početnú výhodu o dvoch korčuliarov a tak sa do streleckej listiny zapísali Banskobystričania – strela Kafku sa odrazila od Rúfusa za chrbát domáceho gólmana – 0:1. Žilina pritlačila, v 13. min mal dobrú príležitosť Buc, ale bol to až obranca Šterbák, ktorý využil početnú prevahu Žiliny pri vylúčení Macíka.

Práve Macík v úvode druhej tretiny tečoval strelu Hudeca za Lacov chrbát a hostia viedli 2:1. „Barani“ mohli využiť ďalšiu početnú prevahu o dvoch hráčov, no 52-sekundovú výhodu gólovo nezužitkovali. Žilinčania zvýšili tlak, v 35. min mal dobrú šancu na vyrovnanie Novák, ktorý sám korčuľoval na gólmana Kalembu, ale mieril len do jeho betónov. Hostia potom využili vylúčenie Kloudu.

Záverečnému tlaku sme odolali

V úvode III. tretiny mohli domáci skorigovať výsledok pri vylúčení Luntera, čo sa im však nepodarilo. V 45. min išiel na trestnú lavicu domáci Leško a hneď po jeho návrate na ľad Kafka príklepom štvrtýkrát prekonal Laca a rozhodol o výsledku zápasu. V poslednej desaťminútovke sa Žilinčania snažili niečo urobiť s výsledkom, ale Kalemba už neinkasoval ani raz.

Jan Neliba (tréner Žiliny): „Brankár bol najlepším hráčom hostí. V druhej tretine sme si vytvorili šance, mohli sme aj vyrovnať, no dostali sme gól do šatne. Potom už hostia hrali to, čo potrebovala. Mentálne sme nemali na to, aby sme zápas otočili, aj keď to hráči chceli.“

Miroslav Chudý (asistent trénera Banskej Bystrice): „Dnes nám chýbala ľahkosť a pohyb z posledných zápasov, no napriek tomu sme zvíťazili. Pomohol nám gól do šatne na 3:1. Potom sme už držali iba stredné pásmo a defenzívu, zápas dotiahli do víťazného konca. Chcel by som poďakovať brankárovi Kalembovi a hráčom za výkon. Tri body zo Žiliny si ceníme.“

MsHK DOXXbet Žilina – HC‘05 Banská Bystrica 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

• Góly: 15. Marcel Šterbák (Klouda, T. Varga) – 11. Kafka, 23. Macík (M. Hudec, Macháček), 40. White (Handlovský), 47. Kafka (Bambúch, Macháček)
  • Vylúčení: 7:7 na 2 min
  • Presilovky: 1:1
  • Rozhodovali: Lauff – Jobbágy, Rovenský
  • 1235 divákov
  • Zostava Žiliny: M. Laco – Marcel Šterbák, Rúfus, Bajaník, Ostrčil, Dlouhý, Leško – T. Varga, Klouda, D. Buc – I. Dornič, Kalla, F. Novák – Macejka, Drevenák, Linet – Kropáč, Valášek, Jarab
  • Zostava Banskej Bystrice: Kalemba – Saracino, Meland, Bambúch, James Martin, Rosandič, Zošiak, Macháček, Dolník Kafka, White, Handlovský – Matúš Chovan, Heizer, Hegyi – Kadura, M. Hudec, R. Macík – Lamper, Zigo, Lunter