Peter Handzuš Hokej

Diváci si ešte ani nestihli sadnúť a navrátilec Lukáš Hvila sa hneď vo svojom prvom striedaní u nového zamestnávateľa uviedol gólovým bekhendom.

Ilustračný obrázok k článku Súboj posledného s prvým začali lepšie Popradčania. No body zobrali barani do Bystrice
31

O päť minút udreli domáci znova, strelu Štraucha dostal za Košarišťanov chrbát Abramov. Hostia z Banskej Bystrice znížili v 10. minúte, keď sa parádne z prvej trafil Dávid Buc. Hvila mohol v prvej tretine skórovať ešte raz, ale jeho samostatný únik nemal gólovú koncovku.

Po prvej prestávke sa Bystričania zahryzli do súpera, výsledkom čoho bolo vyrovnanie z hokejky Surového. V 33. minúte domáci po prvý raz prehrávali. Pohyblivý obranca Maione vystrelil od modrej a puk doplachtil až do siete – 2:3. Hostia Poprad naďalej tlačili a nedali mu vydýchnuť. Domáca lavička na tlak Bystrice reagovala oddychovým časom, po ktorom unikol po ľavej strane Lapšanský a nedal blafákom Košarišťanovi šancu – 3:3. Tesne pred koncom druhej tretiny sa však opäť presadil Maione. Jeho strieľanú prihrávku na Buca si nešťastne do vlastnej brány zrazil Hvila – 3:4.

V treťom dejstve sa na ľade poriadne iskrilo a pribúdalo šarvátok. Hra sa tak najmä v samom závere kúskovala častými vylúčeniami. Vo vlastnom oslabení unikol necelé 4 minúty pred klaksónom Lunter, ktorého ale fauloval Zagrapan a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie. S jeho strelou medzi betóny si ale Šúrek poradil. Vyrovnanie nepriniesla ani hra domácich bez brankára a Poprad tak pod vedením novej rozhodcovskej dvojice Ozimák – Štolc bodovú sériu na štyri zápasy nenatiahol. Pred návštevou sezóny v Poprade preto triumfovali barani tesným pomerom 4:3.

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „My sme mali zlý vstup do zápasu. Prvá časť prvej tretiny patrila domácim. V druhej sme konečne začali hrať to, čo sme mali od začiatku. Otočili sme výsledok, vytvorili sme si i náskok, ale potom sme ho stratili. Sme radi, že na ľade Popradu, kde sa hrá súperom ťažko, sme dokázali zvrátiť nepriaznivý stav a naplno bodovať. Nemôžeme byť ale spokojní, bolo tam viacero nedostatkov.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Prvá tretina nám celkom vyšla. Dali sme tam dva góly, Lukáš Hvila mohol dať i tretí gól, súperovi by sme to sťažili. Bystrica disponuje kvalitným kádrom, od druhej tretiny už pristúpili k zápasu inak. V tretej tretine to bol boj z oboch strán. Nešťastný štvrtý gól v našej sieti sme už nedokázali zvrátiť. Bojovali sme až do konca. Napriek tomu, že sa v našej hre objavilo množstvo chýb, myslím si, že sme na dobrej ceste a pracujeme na ich odstránení.“

HK Poprad – HC 05 iClinic Banská Bystrica 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)
Góly: 1. Hvila (Kroták, Pokovič), 6. Abramov (Štrauch, Bagin), 36. Lapšanský (Henderson) – 10. Buc (Surový, Maione), 23. Surový (Truchno, Róth), 33. Maione (Truchno, Róth), 40. Maione (Truchno, Hickmott). Rozhodovali: Lauff, Jura – Bogdaň, M. Korba, vylúčení: 5:4, navyše: B. Rapáč (Poprad) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1601 divákov

Poprad: Šúrek – Pokovič, Fabian, Bagin, Brejčák, Ježek, Kurali, Krepamský, Semorád – Hvila, Mlynarovič, Kroták – Lapšanský, Zagrapan, Henderson – Rapáč, Troliga, Bondra – Abramov, Lichanec, Štrauch.
Banská Bystrica: Košarišťan – Wishart, Maione, Kubka, Ďatelinka, Mihálik, Matuškin, Bezúch, Cebák – Buc, Surový, Hickmott – Tománek, Sarault, Lunter – Lamper, Češík, Matoušek – Truchno, Tamáši, Róth.