Jakub Forgács Hokej

Po troch štvrťfinálových stretnutiach play off banskobystrickí hokejisti viedli nad Trenčínom 2:1 na zápasy. Pozrite, ako sa situácia zmenila po štvrtom vzájomnom zápase, druhom na trenčianskom zimáku!

Ilustračný obrázok k článku Štvrtý zápas play off s Trenčínom: Barani na ľade súpera zvíťazili najtesnejším rozdielom, v predĺžení

Hokejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica vyhrali v piatok v štvrtom zápase štvrťfinále play off Tipsport Ligy na ľade Dukly Trenčín 1:0 po predĺžení a v sérii vedú 3:1 na zápasy. V nasledujúcom súboji v Banskej Bystrici v nedeľu 20. marca tak môžu spečatiť postup do semifinále.

Trenčania sa chceli súperovi revanšovať za štvrtkovú prehru v samostatných nájazdoch. Ako prví ohrozili súperovho brankára domáci, keď v 2. min. Melichárek vyskúšal pozornosť Bacashihuu. Následné minúty však patrili baranom. Tých do správnych obrátok dostala presilová hra. V jej závere Bortňák našiel voľného Lampera. Jeho strela z medzikružia smerovala iba doprostred brány. O štyri minúty Drgoňov pokus v presilovke zastavila brankárova hokejka. Šancu na úvodný gól nevyužil v 12. min. Zigo a úspešná nebola ani Matouškova dorážka, ktorý bol síce v ideálnom priestore, ale v obkolesení protihráčov. Päť minút pred koncom sa Šišovský z rohu klziska natlačil do bránkoviska, ale nemal už dostatok času a priestoru, aby puk zasunul do siete. O dve minúty na to tvrdá strela Nemca letela nad bránu. Banská Bystrica mohla otvoriť skóre v poslednej minúte, ale 49 sekundovú presilovú hru o dvoch hráčov barani využiť nedokázali.

V druhej časti hry sa tempo hry zrýchlilo. Hráči si na ľade nič nedarovali a bojovalo sa o každý centimeter hracej plochy. V 21. min. ešte v dohrávanej početnej výhode mohol streliť prvý gól Tománek, ale Chábera ramenom puk vytlačil na plexisklo. V 27. min. tvrdou strelou zostrelil Bacashihuu Hlinka. V tých chvíľach sa diváci bavili hokejom a hráčom na ľade dodávali potrebné sily do ďalšieho boja. Oba tímy čakali na chybu súpera. Výrazná prišla v domácich radoch v 35. min., keď Majdan našiel pred bránou neatakovaného Tománka. Ten z ideálnej pozície mieril nad bránu. O dve minúty v presilovej hre neuspel ani Gašparovič.

Čakanie na prvý gól pokračovalo aj v tretej tretine. Banskobystričania sa snažili najmä poctivo brániť a vyrážať do nebezpečných kontier. Domáci tím mal ďalšiu ideálnu šancu v 46. min., keď sa odrazený puk dostal k Šišovskému, no ani ten nedokázal odkliať čaro Bacashihuovej brány. O dve minútu zblízka zlyhal na opačnej strane Lunter, ktorý pri zakončení zlomil hokejku. Sedem minút pred záverečnou sirénou mohol misky váh výrazne nakloniť na stranu vojakov Hudec. Sám pred Bacashihoum však netrafil presne. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času nerozhodol ani Majdan a štvrtý štvrťfinálový zápas dospel do predĺženia.

V ňom sa odohralo iba 107 sekúnd, keď z bránkovej čiary prekvapil Cháberu Roussel a rozhodol o tom, že Banská Bystrica vyhrala v Trenčíne oba zápasy.

Hlasy po zápase

Marcel Hanzal, tréner Trenčína: „Dnešný zápas bol naozaj veľký boj. K parádnej atmosfére výraznou mierou dopomohli fanúšikovia na oboch stranách. Snažili sme sa vyhrať. Šancí bolo pomenej na oboch stranách, no napriek tomu si diváci prišli na svoje. Videli sme množstvo osobných súbojov, hráči odviedli veľa dobrej roboty. Vyhral šťastnejší tím, ale taký je šport.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Aj napriek tomu, že padol iba jeden gól, videli sme veľmi dobrý zápas. Oba tímy dodržiavali taktiku a veľmi dobre zachytali brankári. Diváci videli urputný boj od začiatku do konca. Som Opticky sme mali viac z hry, ale domáci nás do veľkých šancí nepúšťali. Som rád, že sme zápas zvládli.“

HK Dukla Trenčín – HC'05 iClinic Banská Bystrica 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0, – 0:1)

• Gól: 62. Roussel
  • Rozhodovali: Baluška, Kubuš – Kacej, Stanzel
  • Vylúčení: 6:4
  • Presilovky: 0:0
  • Oslabenia: 0:0