Šláger 19. kola začali aktívne domáci, ale pokusy Königa a Slováka zlikv

Ilustračný obrázok k článku Šláger 19. kola začali aktívne domáci, ale pokusy Königa a Slováka
zlikv
42

Šláger 19. kola začali aktívne domáci, ale pokusy Königa a Slováka zlikvidoval Bacashihua. Na opačnej strane mal v 4. minúte dobrú príležitosť Maione, ale jeho pokus Valent betónom vykopol. V 10. minúte mohol otvoriť skóre domáci Ručkay, no jeho strela opečiatkovala len ľavú žŕdku. Prvý presný zásah videli diváci v Nitra aréne v 18. minúte, keď kanadský útočník Laliberté dorazil odrazený puk za Bacashihu. Domáci už v presvedčení, že prvá tretina sa skončí 1:0 vyrobili v obrane veľkú chybu, ktorú potrestal Truchno a vyrovnal na 1:1.

Na začiatku druhej časti mali miernu prevahu domáci, ale viaceré pokusy zastavil Bacashihua. V 25. minúte sa do dobrej príležitosti dostal Mihálik, ale Valentova lapačka vystrelila včas. O štyri minúty vyslal nebezpečnú strelu od modrej čiary nitriansky obranca Versteeg, skončila však len na žŕdke banskobystrickej bránky. Domáci mali viac príležitostí na skórovanie, najväčšiu v 33. minúte Blackwater, ktorý si položil banskobystrického brankára, ale jeho bekhendový pokus minul bránu. Koncom druhej tretiny sa pripomenuli aj hostia, šance Ďatelinku a Hickmotta zlikvidoval brankár Valent. Veľkú príležitosť mal v samotnom závere tretiny Paukovček, ktorý spoločne s Krištofom ušiel hosťujúcej obrane, no Bacashihua si jeho pokus postrážil.

V treťom dejstve dostali hostia prvú presilovú hru, ktorú aj využili, keď Valenta prepálil od modrej čiary Matuškin. V 48. minúte dostal v strednom pásme puk Macík a natlačil sa po ľavej strane až pred Bacashihuu, ktorý však bol na mieste. V 51. minúte si domáci nedali pozor v obrane a Matoušek zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Zníženie mal na hokejke Laliberté, ktorý po peknej individuálnej akcii Blackwatera neprekonal gólmana hostí. Hneď vzápätí sa ocitol pred Bacashihuom aj Krištof, ale aj v tomto súboji uspel hosťujúci brankár. Nitra v závere ešte skúsila hru bez brankára, no bez úspechu. Svojím druhým gólom v stretnutí upravil Matoušek konečný stav na 1:4. Banská Bystrica zvíťazila v riadnom hracom čase na nitrianskom ľade po viac ako dvoch rokoch.

V OBRAZOCH: Triumf baranov na nitrianskom ľade
11

Andrej Kmeč, tréner HK Nitra: „My sme odohrali veľmi dobrý zápas a chalanom je ťažké niečo vytýkať, pretože do toho dali všetko, bolo tam nasadenie, bojovnosť. Myslím si, že rozhodli naše dve individuálne chyby na konci prvej tretiny, tretí gól v predbránkovom priestore a naše nevyužité šance. Boli tam nejaké žŕdky, prázdne bránky, ale nepremenili sme to. Bystrica hrala veľmi dobre. Bolo veľmi ťažké za stavu 1:3 prekonať ich dobrú obranu a nepodarilo sa nám to.“

Vladimír Országh, tréner HC'05 iClinic Banská Bystrica: „Myslím, že sme videli veľmi dobrý zápas z oboch strán. Bolo tam veľa nasadenia, dobrá atmosféra. My sme samozrejme prišli do Nitry s cieľom prelomiť nepriaznivú sériu, ktorú sme tu v Nitre mali. Počas celej minulej sezóny sme tu nevyhrali, čo sa nám aj podarilo. Boli sme trpezliví, čakali sme na svoje šance a tie sme premenili. Za stavu 3:1 nás tam podržal brankár výbornými zákrokmi a som veľmi spokojný s tým, ako mužstvo bojovalo počas tohto týždňa. Dá sa povedať, že ten posledný zápas proti majstrovi bol najťažší. Odohrali sme 3 ťažké zápasy za 4 dni. Chalanov samozrejme chválim. Trochu si oddýchneme a ideme ďalej, pretože liga sa ešte len rozbieha.“

HK Nitra – HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

• Góly: 18. Laliberté (Milam, Blackwater) – 20. Truchno (Lunter), 43. Matuškin (Tománek, Trukhno), 51. Matoušek (Češík, Mihálik), 60. Matoušek
  • Rozhodovali: Kubuš, Jonák – Výleta, Tvrdoň
  • Vylúčení: 1:1 na 2 min
  • Presilovky: 0:1
  • Oslabenia: 0:0.
  • HK Nitra: Valent – Milam, Versteeg, Pupák, Mezei, Ordzovenský, König, Kuzma – Blackwater, Slovák, Laliberté – Krištof, Paukovček, Ručkay – Bajtek, Štefanka, Macík – Piačka, Bene, Chalupa
  • HC'05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Ďatelinka, Kubka, Matuškin, Mihálik, Cebák – Hickmott, Surový, Buc – Lunter, Truchno, Tománek – Matoušek, Češík, Lamper – Róth, Tamáši, Bezúch.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu Bystrice s Nitrou!