Monika Obrtalová Hokej

Rozbeh Baranov zastavil Trenčín

V 37. kole hokejovej Tipsport extraligy nastúpili víťazstvom nad Skalicou posilnení banskobystrickí Barani. V ďalšom domácom zápase sa im proti Trenčínu napriek očakávaniam domácich fanúšikov nepodarilo pokoriť mladý tým Duklistov, ktorí si spod Urpí

HC'05 B. Bystrica – Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 9. Pardavý, 27. Šťastný, 59. Gašparovič. Rozhodcovia Jonák – Šefčík, Výleta, vylúčení 5:7, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 1702 divákov.

Domáci mali ideálnu možnosť nadviazať na predchádzajúce víťazstvo proti Skalici. Doma opäť nastúpili proti tabuľkovo lepšiemu, no oveľa bližšiemu, takmer susedovi z Trenčína. Po dvoch tretinách však svietilo skóre 0:2, ktoré napovedalo, že ťažko vstúpiť dvakrát do rovnakej vody. Už v 25. sekunde sa Šťastného streleckého pokus skončil mimo bránky, to však Bystričanov z úmyslu začať zápas nátlakom neodklonilo. V 5. min sa Jokila snažil prekonať nepriestrelného Hiadlovského, no sieť sa onedlho rozvlnila na druhej strane. Gólovú akciu odštartoval brankár Chorošun nešťastným vyhodením puku, na ktoré nadviazala kombinácia Trenčanov a strela Fabuša.

Chorošun si s ňou ešte poradil, vyrazil ju však rovno pred Pardavého a pre skúseného matadora nebol problém trafiť odkrytú bránku. Na druhý gól sa čakalo dlho až do 27. min, stál však za to, pretože Pardavého perfektná nahrávka medzi obrancami a Štastného ekvilibristika s presným zakončením si žiadala zaslúžený potlesk. Domáci korčuľoľovali pomalšie a Trenčania pokropení po góloch živou vodou akoby vždy o povestný krôčik boli skôr pri puku. Najväčšie nebezpečenstvo vyplývalo pre nich z neúnavného Jokilu, ktorý sa zo päťkrát ocitol v dobrých koncovkách. Druhá tretina vyznela jednoznačne pre Trenčanov, od úvodných sekúnd si vytvorili tlak, tutovky nepremenili Sojčík v 21. min, Tybor a Tvrdoň o dve minúty neskôr, v 28. min sa Mikula rútil sám na bránku a aj Sojčík v 35. min sa mohol zapísať medzi strelcov.

Druhú tretinu začali hostia s presilovkou, dokonca aj s 19-sekundovou o dvoch hráčov a keďže v nej neuspeli, nič nedoriešili. Marcinkova šanca v 45. min napovedala, že domáci sa len tak ľahko nevzdajú, príležitosť na zvrat mali v presilovkách 10 a 5 min pred koncom a keď sa v nich nepresadili, už sa nasmerovali na ďalšiu domácu prehru. V 53. min po faule Bambúcha nepremenil trestné strieľanie Šťastný, netrafil bránku, no na fakte, že Trenčania zvíťazili zaslúžene po prepracovanej disciplinovanej hre sa nič nezmenilo, ba naopak, v 59. min pri power play domácich spečatil skóre do prázdnej bránky Gašparovič.

Vladimír Országh, asistent trénera B. Bystrice: „Prvých desať minút sme začali dobre, svižne, no potom sme prestali vyhrávať osobné súboje a v druhej tretine to bolo hrozné. Úplne sme prestali korčuľovať, dostali sme sa do kŕča a súper naopak, do pohody. V tretej tretine nám chýbali psychické a fyzické sily, no klobúk dole pred Trenčanmi, zahrali výborne. Predtým sme zápas proti Skalici veľmi dobre zvládli a výkony sa nedajú porovnnať. My musíme vždy bojovať, ak nám niekto odíde, alebo má slabší deň, máme veľké diery, ktoré sa nám vypomstia. Možno niečo na chalanov nepríjemné doľahlo, napriek tomu, že sme význam tohto zápasu v šatni veľmi zdôrazňovali.“

Juraj Jakubík, asistent trénera Trenčína: „Všetko nám v zápase ladilo, podarilo sa nám streliť góly a ten výkon nás jednoznačne nasmeroval na víťazstvo, sme veľmi spokojní. Je to aj zhoda náhod, že sme odohrali v extralige viac stretnutí lepších ako horších, no vždy keď strelíme prvý gól, hrá sa nám oveľa lepšie ako naopak, keď si prestávame za nperiaznivého stavu veriť. Ten druhý gól Šťastného bol krásny hokejový moment.“

Ján Pardavý, strelec jedného gólu: „Sme v takej tabuľkovej situácii, že pre mňa osobne sú dôležité víťazstvá tímu. Ja som dal konečne po dlhom čase gól po zranení, čo mi môže len pridať na sebadôvere. Po novom roku sme boli menej efektívni, teraz sme sa dobre dopĺňali, možno len pár momentov nebolo na začiatku úplne vydarneých. Tlačia sa na nás súperi zozadu, preto tri body veľmi tešia, najmä proti Bystrici. A ten druhý náš gól, no to bol frajer na záver, Andrej Šťastný to urobil výborne.“