Jakub Forgács Futbal

Séria prípravných zápasov banskobystrických futbalistov pokračovala na rakúsko-maďarských hraniciach. Prvý polčas s rakúskym druholigistom sa skončil bezgólovo. V tom druhom sa diváci dočkali piatich premenených šancí.

Ilustračný obrázok k článku Príprava Dukly pokračovala medzinárodným zápasom: Hráči sa stretli s rakúskym druholigistom
Zdroj: Webnoviny.sk

Ako uviedol oficiálny web FK Dukla, v piatok podvečer odohrala Dukla ďalší zo série zápasov letnej prípravy u našich západných susedov v meste Oberwart pri rakúsko-maďarských hraniciach s tradičným prípravným súperom SV Mattersburg. V zápase proti rakúskemu druholigovému celku bola Dukla po celý čas lepším tímom, no šance Ľuptáka či Saviča v prvom polčase ešte neboli pretavené do gólu.

Výsledok sa zmenil až v 48. minúte, keď Peňaška vysunul Rejdoviana, ktorý sa po samostatnom prieniku nemýlil. V 68. minúte mohol zvyšovať Faško, no Dukla inkasovala, keď v 75. minúte vyrovnal Klemen po chybnej rozohrávke Plavšiča. Už v 77. minúte bolo 2:1, keď za rakúsky tím zvyšoval Perlak. V 83. minúte ale červeno-bieli predviedli ukážkovú akciu. Po linke De Vito – Faško – Šovčík vyrovnával posledný menovaný. V 83. minúte prišiel ďalší trefný priamy kop Faška, ktorý tentokrát sadol Peňaškovi, ktorý sa postaral o výhru Dukly.

SV Mattersburg – FK Dukla 2:3 (0:0)

• Góly: 75. Klemen, 77. Perlak – 48. Rejdovian, 83. Šovčík, 88. Peňaška.
  • Zostava FK Dukla: Boroš, Vajda (46. De Vito), Savič – Rejdovian, Ľupták, Plavšič, Faško, Kosák (77. Kupec) – Dolný (57. Sovčík), Stříhavka (46. Peňaška).

Generálku pred štartom jesennej časti Fortuna ligy 2014/2015 (12.júla) odohrajú hráči FK Dukla na štadióne v Poprade proti poľskému celku Ruch Chorzow.