Monika Obrtalová Futbal

Posledný krok sa Dukle spraviť nepodarilo

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa nakoniec do európskeho pohára neprebojovali. V poslednom zápase sezóny totiž prehrali s Dubnicou a sezónu tak končia bez výraznejšieho úspechu. Prehra ich môže mrzieť o to viac, že konkurenčnej Trnave sa v posledn

MFK Dubnica – Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 6. Ižvolt, 76. Kuzma

Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Šulek – Pindroch, ČK: 73. Savič (Dukla) za faul, 1960 divákov

Zostavy a striedania:
Dubnica: Kováč – Božoň (46. Gorelka), Trousil, Nosek, Beňo – Polách (57. Ľupták) – Ižvolt, Augustini, Bruško (80. Varga), Šulek – Kuzma
Dukla: Pindroch – Turňa, Poljovka, Kupčík, Hučko (71. Uškovič) – Pečovský – Brašeň, Hlinka, Pančík – Slančík (77. Faško), Považanec (46. Savič)

Dubnica zobrala poslednú možnosť zachrániť sa v Corgoň lige veľmi vážne. V 6. minúte Bruško prihral Ižvoltovi, ktorý sa dobre uvoľnil a po zemi do opačného rohu otvoril skóre. O osem minút neskôr vybojoval loptu Kuzma, našiel Bruška, ale zakončiť mu nedovolili obrancovia Dukly. V 18. minúte pohrozil Považanec, potom mali dvakrát šancu domáci, ale od 24. minúty sa do štatistiky zapísali akcie hostí. Najskôr z 30 metrov vyskúšal Kováča Pečovský, potom Trousil stačil odzbrojiť dobiehajúceho Považanca. V 29. a v 40. minúte nastrelil hosťujúci Hlinka brvno a dve minúty pred koncom prvej polovice z päťky strieľal Považanec, ale včas sa mu do cesty postavil Kováč.

Domáci sa pokúšali nepustiť hostí do prílišného tlaku, čo sa im v skutočnosti darilo, aj keď Dukla mala v druhej polovici viac z hry. V 58. minúte mohol zvýšiť skóre Gorelka, domácim sa však nedarilo. V 72. minúte nepremenil Bruško pokutový kop a pod tlakom vypadnutia z Corgoň ligy zopakoval to isté v 87. minúte Šulek. Dubnica vyhrávali 2:0 zásluhou kuriózneho gólu Kuzmu zo skrumáže a ten istý hráč mohol zvýšiť na 3:0, lenže Poljovka vykopol loptu spoza bránkovej čiary. Dubnici nakoniec nepomohlo ani víťazstvo k udržaniu sa v Corgoň lige, keďže Košice zdolali Žilinu 1:0.

Hlasy trénerov:

Peter Gergely, tréner Dubnice: „Po rýchlom góle sme postupne prepustili aktivitu súperovi, ktorý bol vo väčšej pohode. Hostia dobre kombinovali, ale nepremenili šance. Zápas bol pre nás veľmi ťažký, pracovalo podvedomie a vedeli sme, že nemáme situáciu vo vlastných rukách. Robili sme chyby, napokon síce vyhrali, ale z Corgoň ligy vypadli.“

Štefan Zaťko, tréner Dukly: //„Zodpovedná príprava na tento zápas nebola na trávniku vidieť. Nezvládli sme ho. Herné nasadenie ani dôraz neboli dostatočné. Súper dal dva góly a vyhral zaslúžene. My sme chceli splniť aspoň jeden z troch cieľov, ktorý sme si v ročníku súťaže dali, na čo sme ale museli vyhrať a to mužstvo nedokázalo.“ //