Po prehre v derby so Zvolenom čakal na Bystričanov súper spod Zobora. Nitranom, ktorí pred 28. kolom viedli tabuľku Tipsport ligy, čelili barani na ľade súpera.

Ilustračný obrázok k článku Pod Zoborom narazili barani na Nitranov: O víťazovi sa rozhodlo v poslednom dejstve

Nitrania nastúpili na zápas proti Banskej Bystrice v mikulášskych „svetroch“ so snahou naplniť tohtosezónnu tradíciu, keď vo vzájomných súbojoch týchto súperov vždy vyhrali domáci a nastrieľali štyri góly. Vedenia sa však ujali hostia, keď hneď zo svojho prvého útoku v 7. minúte skórovali, autorom gólu bol ex-Nitran Tománek. O päť minút viedli hostia už 2:0, v presilovej hre po Ďatelinkovej strele od modrej čiary poslal puk do odkrytej domácej bránky Zigo. O 29 sekúnd dosiahli Nitrania kontaktný gól, z pravého kruhu prestrelil hosťujúceho brankára Stloukal.

V druhej tretine predvádzali oba celky rýchly hokej z čoho pramenili zaujímavé situácie pred oboma bránami. Z domácej strany Ručkay a Piačka, z hosťujúcej Lamper a Zigo však neuspeli. Diváci napokon v strednej časti predsa len gól videli, Kanaďan Laliberté si vymenil puk so svojim krajanom Blackwaterom a strelou z prvej prestrelil brankára hostí a dosiahol stý gól Nitry v tejto sezóne.

Do tretej tretiny vstúpila Nitra rázne, v 43. minúte v presilovej hre dostal obranca Milo skvelú prihrávku od Macíka spoza bránky a presnou strelou z prvej v páde prekonal brankára Banskobystričanov. O 43 sekúnd zvýšila Nitra náskok na rozdiel dvoch gólov po úniku zámorských hráčov nabil Laliberté nabil Blackwaterovi a Bacashihua opäť kapituloval. V 45. minúte Nitrania opäť skórovali, hneď po buly Slováka našiel Blackwater pred bránou Lalibertého a ten rýchlu akciu zakončil presne. V 54. minúte znížila na rozdiel dvoch gólov Banská Bystrica, Rosandič prekonal domáceho brankára strelou pod brvnom. V závere hrali šiesti hostia proti štyrom domácim, no skóre 5:3 sa už nezmenilo.

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „Videli sme výborný zápas, v ktorom sme síce prehrávali 0:2, no v druhej tretine sa to zrovnalo. Súper spravil v tretej tretine chyby, ktoré sme využili a gólovo odskočili. Pred výbornou kulisou sme vyhrali zaslúžene.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Mali sme zápas výborne rozohraný, no prišli individuálne chyby. V závere sme ešte niečo skúšali, ale v Nitre sa za stavu 5:2 ťažko otáča.“

HK Nitra – HC 05 iClinic Banská Bystrica 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)

• Góly: 13. Stloukal (Štefanka), 39. Laliberté (Backwater), 43. Milo (Macík), 43. Backwater (Laliberté, Slovák), 46. Backwater (Laliberté, Slovák) – 7. Tománek (Hudec, Sandgren), 12. Zigo (Gillies, Ďatelinka), 54. Rosandič
  • Rozhodovali: Wehrli, Baluška – Kacej, Tvrdoň
  • Vylúčení: 5:5
  • Presilovky: 1:1