Marcel Páleš Šport

Vo štvrtok večer otvoril atletický štadión na Štiavničkách svoje brány priaznivcom aktívneho života v pohybe. Tradičná Banskobystrická bežecká 24-hodinovka prilákala na tartan bežeckého oválu takmer 650 účastníkov.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Pod Urpínom na tohtoročnej 24-hodinovke 641 bežcov zabehlo až 6489 kôl!

Podujatie organizuje Marathon BB team a má už pevné miesto v športovo-spoločenskom kalendári v meste pod Urpínom. V roku 2013 bola banskobystrická bežecká 24-hodinovka prvýkrát prepojená s dňom otvorených dverí AŠK Dukla.

6480 odbehnutých 400m kôl, 2595 km

O tom, že pohyb je prirodzenou súčasťou života Banskobystričanov, svedčia aj záverečné štatistiky podujatia: 641 účastníkov všetkých vekových skupín, 6489 odbehnutých 400m kôl a celková vzdialenosť 2595km.

Hoci nešlo o vrcholový atletický míting, bežecký ovál bol svedkom mimoriadnych športových výkonov. Pre mnohých účastníkov bola príležitosť popasovať sa so 400m traťou vôbec prvou bežeckou výzvou v živote.

Kovalančík dal 101km, Lovrant bežal 90ročný!

Pozoruhodný kúsok predviedol Martin Kovalančík z Marathon BB Teamu, ktorý v priebehu akcie nakrúžil dovedna 101km a prekonal tak vzdialenostný rekord podujatia. Najrýchlejšiu švrťku ročníka 2013 zaknihoval Martin Štulajter s časom 57 sekúnd, najstarší účastník Štefan Lovrant (1923) ju absolvoal za 4min.

Odhodlaných bežcov neodradila ani hodinová prietrž mračien, ktorá znemožnila pretekať lezúňom. Banskobystrickú bežeckú 24-hodinovku ukončili organizátori 7.júna o 18:00 záverečným poďakovaním účastníkom a partnerom.