Monika Obrtalová Hokej

Pobabraný záver stál baranov body

Po reprezentačnej prestávke pokračovala najvyššia hokejová súťaž ďalším kolom. Pod Urpínom sa predstavil súper z kategórie najatraktívnejších - bratislavský Slovan. Body potrebujú banskobystrickí barani ako soľ a takmer ich brali aj z tohto zápasu. Z

HC'05 B. Bystrica – Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 43. Marcinek – 11. Frühauf, 57. Švarný. Rozhodcovia Lauff – Smerek, M. Korba, vylúčení 5:7, navyše Hvila 10+DKZ za nešportové správanie – Skokan 10 min za nešportové správanie, presilovky 0:1, v oslabení 0:0, 1789 divákov.

Len jeden gól počas dvoch tretín napovedal, že na oboch stranách mali hráči pevne zviazané ruky. Jediná presná trefa tiež nešľachtila strelca, v presilovke obranca Frühauf od modrej vystrelil, Šatan pred bránkou naviazal na seba dvoch hráčov a v spleti korčúľ sa puk odrazil do siete. Až do 7. minúty, keď sa začala na štadióne tradičná plyšová akcia hračiek, aby vyčarila úsmev chorých detí v nemocnici, boli domáci lepší, častejšie strieľali a občas roztočili v útočnej tretine klasický kolotoč. Slovan sa rozbiehal do zápasu opatrnejšie, s chladnou hlavou bránil svoje čisté konto a občas aj podkúril pred bránkou Chorošuna. V 9. i 12. min Sloboda v dobrom postavení ani netrafil bránku a aj tieto situácie len potvrdzovali bezradnosť strelcov v oboch tímov. Najaktívnejší sa zdal Hvila, jeho strelecký elán však postupne chladol a v druhej tretine úplne vymizol.

V strednej časti hry sa z chaotických momentov vymykali len niektoré. V 24. min zablokovala obrana domácich nádejný pokus Šatana, onedlho, taktiež v presilovke Bakoš nepotrestal netaktické striedanie ‚baranov‘ a v 39. min Lipiansky nenašiel v sebe dosť síl na razantnejšiu strelu. Tesne pred druhou prestávkou sa rysoval vyrovnávajúci gól, Kokavec si v kombinácii s Kristofferssonom zvolil strelu, no na jeho škodu rovno do bezchybne chytajúceho Konráda. V 42. min spálili šancu Bakoš s Bulíkom a z protiútoku Marcinek konečne rozjasotal divákov, keď tečovanú prihrávku Cebáka usmernil za chrbát Konráda.

Slovanu odletelo šťastie z hrsti, Buc úplne sám pred Chorošunom v 44. min nedotisol puk tam, kam chcel a napätie narástlo. Vydržalo takmer do samého záveru, dlho bez ujmy na jednej, či druhej strane, až nakoniec po zmätkoch v domácej obrane Švarný v 57. min forhendom presne trafil pod žŕdku a rozhodol o troch bodoch Slovana, A nemusel, dve minúty pred koncom Marcinek a Hričina spálili obrovské šance na vyrovnanie, počas dlhej 95 sekundovej power play potom Grman a Češík.

Hlasy po zápase:

Vladimír Országh, asistent trénera B. Bystrice: „Upracované, narobené, s trestuhodne zahodenými šancami, takto sme zvládli tento zápas. Akoby hráči zatvárali oči, keď strieľali. Neustále nám chýba kreativita, ľahkosť, opantáva nás kŕč. V závere sme pykali za hrubú chybu hráča, ktorý mal puk vyhodiť, to by sa nemalo stávať.“

Miroslav Mosnár, aistent trénera Slovana: „Začali sme vlažne, súper sa lepšie namotivoval a my akoby sme mali tempo z prestávkovej atmosféry. Potom sme pridali, hlavne na bojovnosti a v tretej tretine sme silou vôle rozhodli, našťastie s víťazným gólom.“

Peter Frühauf, autor úvodného gólu Slovana: //„Gólmani dobre chytali, no aj strelci nepremieňali šance, Nejako nám to už dlhšie nepadá. Chvalabohu dva góly sa zrodili z našej strany, to bolo podstatné. Banská Bystrica je lepšia ako ukazuje tabuľka, ťažko jej hráčov brániť, rýchlo rotujú a robili nám problémy. Stretli sa dve mužstvá s podobnou hrou a tomu výsledok napovedal. Súper vyrovnal, súper ožil, dôraznejšie napádal, našťastie nás gól Ivana Švarného vyslobodil.“ // Zdroj: TASR