Monika Obrtalová Hokej

Perfektná Bystrica: Pre gólostroj súper menil brankára

Súboj tretieho s piatym priniesol v úvodných minútach opatrný hokej. Hráči sa pozorne bránili a útočníci sa len ťažko presadzovali. Ako prvý zahrozil síce už po siedmych sekundách Ján Sýkora a v druhej minúte na druhej strane Hollý, ale potom sa hral

Vzruch priniesol až záver prvého dejstva. Pokusy Berana a Novotného zlikvidoval Slipčenko. Domáci sa potom z útoku zabudli vrátiť a hostia to potrestali. Lunter s Petrom korčuľovali na jedného obrancu a po ideálnej prihrávke Petro v 20. minúte strelil úvodný gól zápasu.

V druhom dejstve mužstvá pridali a najmä hostia dávali o sebe vedieť. Domáci vyšli naprázdno pri strelách Petrušku, Fadrného a Hollého, zato hostia pridali druhý gól v 27. minúte, keď nahodený puk Ketnera tečoval Heizer. V 31. minúte sa vyznamenal Šúrek pri šanciach Lampera a Luntera. Potom sa hralo väčšinou v domácej tretine a v 36. minúte už bolo na ukazovateli skóre 3:0 pre hostí, keď sa presadil Jankovič.

Aj tretie dejstvo vyznelo jasne pre hostí. V 43. minúte využil Grman zaváhanie domácich a blafákom pridal štvrtý gól. V bránke Martina potom Volentier vystriedal Šúreka. Gólostroj hostí sa síce zastavil, ale hokejisti spod Urpína si už pokojne dokráčali pre víťazstvo. Brankár Slipčenko zaknihoval na svoje konto prvú nulu v slovenskej extralige.

Róbert Pukalovič, tréner MHC: „Vyzerá to tak, že hráči na domácom ľade nepotrebujú trénera, ale psychológa, ktorý ich po úspešnom zápase vonku pripraví najmä mentálne. Po víťazstve v Trenčíne lietali naši mladí hráči v oblakoch. Po tomto zápase doma sa nad sebou musia zamyslieť. Je veľmi smutné, že sme doma opäť pred slušnou návštevou nestrelili gól. Musíme to zastaviť, aby si sem súperovi brankári nechodili pre čisté kontá.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Podali sme perfektný a zodpovedný výkon. Všetci hráči pracovali pre mužstvo. Som veľmi spokojný s výsledkom i nasadením. Jediné negatívum je, že máme troch zranených hráčov a musíme premýšľať nad tým, s kým nastúpime v ďalšom stretnutí.“

**MHC Mountfield – HC'05 Banská Bystrica 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) **
Gól: 20. Petro, 27. Heizer, 36. Jankovič, 43. Grman. Rozhodovali: J. Konc – R. Bednár, Gavalier, vylúčení: 2:4, navyše: 36. Beňa (MHC) 5+DKZ za napdnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, striedanie 43. Volentier za Šúreka (MHC), 2000 divákov.