Marcel Páleš Hokej

Országh po 8-gólovej nakladačke vo Zvolene: Bol to pre nás deň blbec

Hokejisti Zvolena sa po zbabranom úvode dostávajú v tabuľke postupne hore. Teraz na ich dobrú formu narazili naši hokejisti. Zvolenčania Baranov rozstrieľali.

Ilustračný obrázok k článku Országh po 8-gólovej nakladačke vo Zvolene: Bol to pre nás deň blbec
Zdroj: Webnoviny.sk

V úvode opatrný hokej

V úvode zápasu sa hral opatrný taktický hokej. Slušne zaplnený štadión nevidel gólové príležitosti. Z miernej letargie prebudila divákov iba aktivita domácich v 11. min, keď Ďaloga našiel pred bránkou Ľ. Zuzina, ktorý sa zblízka nepresadil. O pár sekúnd však Kalemba kapituloval, keď sa od Martina Ďalogu spoza čiary z uhla nešťastne dostal tečovaný puk do bránky – 1:0. Bystričania potom zvýšili tempo, ale vyložené šance neprichádzali. Vyrovnať mohol v 17. min Macík z dvoch metrov pri pravej žrdi, no neuspel a rovnako nedostal puk za Šimka následne ani zblízka.

Viac vzruchu v druhej tretine

Druhá tretina bola živšia. Pred oboma bránkami bolo viac vzruchu. Najprv išiel Zvolenčan Urgas sám na Kalembu, ale dobre ho odstavil od puku Macháček. Na opačnej strane sa ocitol v šanci Zigo, ale z dvoch metrov nepokoril majstrovského gólmana. Väčšina divákov na štadióne sa tešila opäť v 27. min, keď Ďaloga získal na modrej puk, rútil sa sám na brankára hostí a mieril pod hornú žŕdku – 2:0.

V polovici zápasu sa ešte snažil Puliš prepasírovať puk za bystrickú jednotku medzi žrďami, neúspešne a o tri minúty neskôr sa o niečo podobné pokúsil aj Baláž s rovnakým výsledkom. Hokejisti spod Urpína síce boli častejšie v útoku, no Šimko nebezpečné situácie neriešil. V 37. min hrali Šuplerovci po prvýkrát presilovku a využili ju. Obšut trafil od modrej presne a zvýšil na 3:0. Tesne pred prestávkou mohol znížiť hosťujúci Zigo, ale nenašiel účinný recept.

Bitka, tresty a gólová nádielka

Po klaksóne sa strhla bitka a rozhodca Kubuš musel na začiatku tretej tretiny udeľovať tresty. Keďže sa Obšut zapojil do bitky z trestnej lavice, išiel predčasne pod sprchy a za hrubosť tam putoval aj Bambúch. Zvolenčanov oslabenie neovplyvnilo ani vtedy, keď na dve minúty išiel na lavicu hanby ešte aj Juraško. Do prečíslenia sa dostali Chovan s Brabencom a ich kombinačné úsilie vyústilo gólom na 4:0. Majster akoby dostal krídla, Bystričania vrhali sily do útoku a nechávali vzadu diery.

Z toho ťažili v 45. min bratia Zuzinovci, zakončil Peter aj za pomoci teču obrancu „baranov“. O 46 sekúnd bolo úspešné aj ďalšie prečíslenie dvoch na jedného, keď sa presadil obranca Hraško a zavŕšil stav na hrozivých 6:0. Ani to však hosťom nestačilo, v 50. min inkasovali aj siedmykrát z hokejky juniora Jakubíka a sektor bystrického tábora sa preriedil. V závere sa vyostrili vášne, Macháček dostal päťminútový trest a následne z presilovky zvýšil na konečných 8:0 spoza kruhu Hraško.

Tréneri po zápase

Július Šupler (tréner Zvolena): „Bol to jeden z najlepších zápasov, ak nie najlepší. Mali sme dobré tempo a hra bola spočiatku vyrovnaná. Až keď sa výrazne zvýši skóre, tak mužstvo vždy stratí výkonnostnú motiváciu. Chlapci sa presvedčili za tri týždne, že cez tvrdú prácu výsledky prídu. Niekedy je to tak, že aj z najvyloženejších šancí góly nepadnú, a niekedy je to aj o šťastí, ktoré k hokeju patrí. Preto sme aj dnes dosiahli také vysoké víťazstvo. Po hernej stránke som s mužstvom spokojný, hráči si vrátili týmto výsledkom sebavedomie, ktoré potrebovali. Škoda iba, že naša maródka sa rozrástla na alarmujúci počet deviatich hráčov.“

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Zápas bol dve tretiny viac ako vyrovnaný, domáci pozorne bránili. Šancí bolo pomenej na oboch stranách, bol to svižný, rýchly hokej, bolo sa na čo pozerať. My sme márne dobýjali domácu bránku a Zvolen kruto trestal. Zápas sa zlomil za stavu 3:0, keď sme sa snažili niečo urobiť s výsledkom, no pri našej presilovke sme prepadli a dostali sme gól. Súper v tretej tretine do čoho buchol, to skončilo v bránke. Nechcem znižovať zaslúžené víťazstvo Zvolena, ale za stavu 5:0 sa už iba dohrávalo. Pre nás to bol deň blbec, ktorý mažeme a ideme ďalej.“

KM Zvolen – HC‘05 Banská Bystrica 8:0 (1:0, 2:0, 5:0)

• Góly: 11. Martin Ďaloga (Ľ. Zuzin), 27. Martin Ďaloga, 37. Obšut (Hraško, Brabenec), 42. Brabenec (Michal Chovan), 45. P. Zuzin (Ľ. Zuzin), 46. Hraško (Brabenec, Platil), 50. I. Jakubík (Puliš, V. Fekiač), 55. Hraško (Brabenec, Michal Chovan)
  • Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: 41. Obšut DKZ za opustenie trestnej lavice počas šarvátky – 41. Bambúch DKZ za hrubosť, 55. Macháček 5+DKZ za vrazenie
  • presilovky: 2:0
  • oslabenia: 1:0
  • rozhodovali: Kubuš – Holienka, Valach,
  • 3547 divákov
  • Zostava Zvolen: M. Šimko – Juraško, Obšut, Pichnarčík, Hraško, Ťavoda, Platil, Pospíšil – Michal Chovan, Brabenec, Puliš – Urgas, P. Zuzin, V. Baláž – Martin Ďaloga, M. Jurík, Ľ. Zuzin – I. Jakubík, Čanky, V. Fekiač
  • Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Bambúch, Meland, Macháček, Zošiak, Styk – Kafka, White, Handlovský – Kadura, M. Hudec, R. Macík – Lunter, Zigo, Matúš Chovan – D. Hegyi, Heizer, Dolník