Oficiálne výsledky volieb v Banskobystrickom kraji: TOTO sú mená zvolených poslancov

Definitívne výsledky volieb sú už známe! Kto všetko bude zastupovať ľudí v Banskobystrickom samosprávnom kraji ako župný poslanec?

Jakub Forgács

Okrem nového župana, ktorým sa stal Ján Lunter, sme si volili aj ľudí, ktorí budú nasledujúcich päť rokov rozhodovať o dôležitých veciach, ovplyvňujúcich dianie v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Pozrite, kto všetko sa prekrúžkoval do 49-členného krajského parlamentu.

Volebný obvod č. 1

  • Igor Kašper – nezávislý kandidát (NEKA) – 10 747 hlasov
  • Ondrej Lunter – NEKA – 10 668 hlasov
  • Viera Dubačová – NEKA – 9 543 hlasov
  • Jakub Gajdošík – SMER-SD – 8 400 hlasov
  • Martin Turčan – NEKA – 6 905 hlasov
  • Marian Kotleba – ĽS Naše Slovensko – 6 737 hlasov
  • Ľubomír Motyčka – SMER-SD – 6 693 hlasov
  • Ľubica Laššáková – SMER-SD – 6 672 hlasov

Volebný obvod č. 2

  • Mikuláš Pál – NEKA – 1 886 hlasov

Volebný obvod č. 3

  • Tomáš Abel – NEKA – 12 799 hlasov
  • Martin Juhaniak – NEKA – 7 578 hlasov
  • Eva Laurinc Wolframová – NEKA – 4 561 hlasov
  • Daniel Struhár – NEKA – 3 922 hlasov
  • Miroslav Fašang – NEKA – 3 634 hlasov

Volebný obvod č. 4

  • Stanislav Horník – NEKA – 3 833 hlasov
  • Ján Šufliarský – NEKA – 3 807 hlasov
  • Roman Malatinec – SMER-SD – 2 574 hlasov

Volebný obvod č. 5

  • Maroš Skopal – SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS – 2 153 hlasov
  • Radoslav Vazan – NEKA – 2 136 hlasov

Volebný obvod č. 6

  • Pavol Baculík – NEKA – 4 962 hlasov
  • Branislav Hámorník – SMER-SD – 4 069 hlasov
  • Pavel Greksa – NEKA – 4 063 hlasov
  • Juraj Pelč – NEKA – 3 988 hlasov
  • Attila Agócs – MOST – HÍD – 3 921 hlasov

Volebný obvod č. 7

  • Andrea Baníková – SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS – 2 646 hlasov
  • Ján Chromek – SMER-SD – 2 013 hlasov

Volebný obvod č. 8

  • Milan Kolesár – SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS – 2 906 hlasov
  • Július Laššan – SMER-SD – 2 480 hlasov
  • Július Buchta – SNS – 2 061 hlasov

Volebný obvod č. 9

  • Peter Juhász – SMK-MKP – 5 967 hlasov
  • Jozef Šimko – NEKA – 5 887 hlasov
  • Zoltán Cziprusz – SMK-MKP – 4 658 hlasov
  • Michal Bagačka – SMER-SD – 4 440 hlasov
  • Ferenc Auxt – SMK-MKP – 4 145 hlasov
  • Ladislav Rigó – SMK-MKP – 4 060 hlasov

Volebný obvod č. 10

  • Mirko Trojčák – SMER-SD – 4 474 hlasov
  • Ondrej Kollár – SMER-SD – 2 495 hlasov
  • László Jámbor – SMK-MKP – 2 172 hlasov

Volebný obvod č. 11

  • Matej Snopko – NEKA – 7 364 hlasov
  • Peter Košík – NEKA – 6 258 hlasov
  • Ján Beljak – SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS – 4 900 hlasov
  • Jozef Ježík – SMER-SD – 4 854 hlasov
  • Milan Čarnoký – NEKA – 4 608 hlasov

Volebný obvod č. 12

  • Kamil Danko – SMER-SD – 4 009 hlasov
  • Ján Havran – SMER-SD – 2 819 hlasov

Volebný obvod č. 13

  • Ladislav Kukolík – NEKA – 5 849 hlasov
  • Božena Kováčová – SMER-SD – 4 036 hlasov
  • Daniel Gelien – NEKA – 3 901 hlasov
  • Vladimír Flimer – SMER-SD – 3 611 hlasov

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame